logo

Teröre Karşı ‘Bayrağını Al Gel’!

Teröre Karşı ‘Bayrağını Al Gel’!

bayrak-al-gel - Kopya‘Bayrağını Al Gel’ çağrısı yapan Türkiye genelindeki 11 milyondan fazla üyesi olan 14 STK,  Ankara’da ‘Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet’ mitingi düzenliyor.

İşçi ve işveren örgütleri ile meslek kuruluşlarıyla yaklaşık 11 milyon kişiyi temsil eden 14 sivil toplum kuruluşu (STK), son günlerde tırmanan terör olaylarını protesto etmek için “Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet” mitingi düzenleyecek.

17 Eylül 2015 Perşembe günü düzenlenecek Mitingde hiçbir siyasi parti ve STK kendi pankartını açamayacak. Bayrak ve ay yıldızlı şapkaların kullanılacağı mitingde teröre karşı kardeşlik vurgusu yapılacak.

14 STK’DAN TERÖRE KARŞI ‘BAYRAĞINI AL GEL ‘ çağrısı

Çeşitli meslek örgütleri ile iş ve işveren kuruluşlarını temsil eden 14 STK adına miting çağrısına ilişkin açıklamayı TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu yaptı.

Açıklamada 14 STK’nın başkan ve temsilcileri hazır bulundu. Demokrasinin hak ve özgürlüğün yanı sıra sorumluluk anlamına geldiğini, sorumluluk almadan hak ve özgürlük olmayacağını belirten Hisarcıklıoğlu, bu sorumluluk duygusuyla harekete geçtiklerini, iradelerini ortaya koyarak ortak hassasiyetleri paylaşan tüm vatandaşlarla buluşmak istediklerini söyledi. Perşembe günü Türkiye’nin dört bir tarafından gelip Ankara’da toplanma kararı aldıklarını kaydeden Hisarcıklıoğlu, “Her görüş ve düşünceden, toplumun tüm kesimlerini temsil eden kuruluşlar olarak 17 Eylül Perşembe günü saat 16.30’da bütün Türkiye’yi Ankara Sıhhiye Meydanı’nda buluşmaya davet ediyoruz” dedi. Hisarcıklıoğlu, düzenleme kurulunun 14 STK’dan oluştuğunu belirtirken, bunun, sadece kendilerinin değil, Türkiye’deki her kesimin buluşması olduğunu vurguladı.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ