logo

TFF Turkcell Kadın Futbol Ligi 17 Nisan’da Başlıyor

TFF Turkcell Kadın Futbol Ligi 17 Nisan’da Başlıyor

Pandemi nedeniyle 8 Mart 2020’den bu yana oynanamayan Kadın Futbol Ligleri, TFF ve Sağlık Bakanlığı işbirliği ile 1. Lig ile sınırlı olmak üzere yeniden başlayacak.

Pandemi nedeniyle 8 Mart 2020’den bu yana oynanamayan Kadın Futbol Ligleri, 1. Lig ile sınırlı olarak başlıyor.

Pandemi nedeniyle 8 Mart 2020’den bu yana oynanamayan Kadın Futbol Ligleri, TFF’nin başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere ilgili kurumlarla gerçekleştirdiği iş birliği neticesinde tüm paydaşların sağlığını ön planda tutacak gerekli çalışmaları tamamlamasıyla Kadınlar 1. Futbol Lig ile sınırlı olmak üzere yeniden başlayacak.

COVİD-19’A YÖNELİK ÖNLEMLERİ TALİMATI, KONTROLLÜ ORGANİZASYON

Salgın koşullarının seyri dahilinde İçişleri Bakanlığı Genelgeleri, Sağlık Bakanlığı önerileri ve Sağlık Kurulu değerlendirmelerine bağlı olarak Covid-19’a yönelik önlemleri içeren talimat maddeleri dahilinde gerekli sağlık ve hijyen koşulları ile test protokol, sayı ve prosedürlerine bağlı kalınarak kontrollü bir düzende lig organizasyonu gerçekleşecek.

Turnuva yapısı içinde her müsabakada Türkiye Futbol Federasyonu’nu temsilen sağlık tedbirleri kontrolörleri Covid-19 salgın tedbirlerine uyulması konusundaki sürecin yürütülmesini sağlamak için görev yapacak.

DÖRDERLİ GRUPLARDA TEK DEVRE LİG USULÜ

Turkcell Kadın Futbol Ligi bu sezon, 1. Lig’de yer alan 16 takımın 2019-2020 sezonunda bulundukları sıralamaya göre 4 ayrı torbaya ayrılması ve yapılacak kura çekimi sonrası oluşacak gruplara göre gerçekleşecek. 1. Turda takımlar 4’erli gruplarda tek devre lig usulü müsabakalar yapacak. Grup müsabakalarında ilk 2 sırayı alan takımlar çeyrek finallerde yer alma hakkını elde edecek. Çeyrek finallerden itibaren müsabakalar eleme usulü gerçekleştirilecek. Yarı final müsabakalarında mağlup olan takımlar 3.lük, galip gelen takımlar ise şampiyonluk mücadelesi verecek. Türkiye Şampiyonu olacak takım 2021-2022 sezonunda ülkemizi UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi’nde temsil etme hakkını kazanacak.

2020-2021 TURKCELL KADIN FUTBOL LİGİ SAĞLIK ÇALIŞANLARI SEZONU

Tek merkezde ve fanus sisteminde oynanacak lig 2020-2021 Turkcell Kadın Futbol Ligi Sağlık Çalışanları Sezonu olarak anılacak.

Kura çekimi ve organizasyona dair diğer bilgiler ile salgının seyri ve alınacak yeni tedbirlere bağlı olarak Bakanlıklarımızın talimatları dahilindeki tüm değişikliklere dair güncel bilgiler kısa bir süre içinde Kadın Kulüplerimiz ve kamuoyu ile paylaşılacak.

TFF STATÜ YAYINLADI

TFF Yönetim Kurulunun 22.03.2021 tarihli toplantısında 2021-2021 Turkcell Kadın Futbol Ligi Sağlık Çalışanları Sezonu Statüsü kabul edildi ve TFF’nin resmi internet sitesi TFF.org’da yayınlanarak yürürlüğe girdi.

TFF Turkcell Kadın Futbol Ligi 2020-2021 Sezonu ekipleri:

1-Alg Spor, 2-Beşiktaş A.Ş,  3-Konak Belediye Spor, 4-Ataşehir Belediye Spor, 5-Fatih Vatan Spor, 6-Hakkarigücü Spor, 7-Kdz. Ereğli Belediye Spor, 8-Kireçburnu, 9- Kocaeli Bayan Futbol Kulübü, 10-Amed Sportif Faaliyetler, 11-Adana İdmanyurduspor, 12-Fomget Gençlik Ve Spor, 13-İlkadım Belediyesi Yabancılar Pazarı Spor, 14-Dudullu, 15-1207 Antalyaspor Kadın Futbol Kulübü, 16-Kayseri Gençler Birliği

itvhaber

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ