logo

Trafiği  Rahatlatacak ‘D-100 Karayolu Uzunçayır Kavşağı’ Açıldı

Trafiği  Rahatlatacak ‘D-100 Karayolu Uzunçayır Kavşağı’ Açıldı

Anadolu yakasının trafiğini rahatlatacak, “D-100 Karayolu Uzunçayır Kavşağı” İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımlarıyla hizmete açıldı.

Anadolu yakasının trafiğini rahatlatacak, “D-100 Karayolu Uzunçayır Kavşağı“; CHP Genel Başkan Yardımcıları Volkan Demir, Suat Özçağdaş ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımlarıyla hizmete açıldı.

Açtıkları kavşağın, birçok farklı noktadan kaynaklanan sıkışıklıkları rahatlatacağını belirten İmamoğlu, bunlardan birinin de Fikirtepe olacağına dikkat çekti.

Fikirtepe’yi, ‘kentsel dönüşüm kavramını lekeleyen, yarı yolda bırakan, sıkıntıya sokan bir kavram’ olarak niteleyen İmamoğlu, “Bu nasıl kentsel dönüşüm? Devletimizin kasasını mağdur etti. Şehircilik Bakanlığı’nı mağdur etti. Büyükşehir Belediyesi’ni mağdur etti. Çünkü biz, bu kavşağa, Büyükşehir Belediyesi olarak, 3,5 milyar liranın üzerinde bir bütçe harcadık. Aynı zamanda müteahhitleri mağdur etti. Çünkü, müteahhitler oraya girdi ve o işleri bitirene kadar yaşadıklarını ben biliyorum. Ev alan bir kısım insanımızı mağdur etti. Çünkü alamayan, iflas eden firmalar oldu. Ve daha çok da Fikirtepeli hemşehrilerimizi mağdur etti. Bir süre sonra zenginleşme hayaline çevrilen kentsel dönüşüm hayali, onların hayal kırıklığına ve kabusuna dönüştü” dedi.

Anadolu yakasının trafiğini rahatlatacak, “D-100 Karayolu Uzunçayır Kavşağı”; CHP Genel Başkan Yardımcıları Volkan Demir, Suat Özçağdaş, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, CHP Üsküdar Belediye Başkan adayı Sinem Dedetaş ve CHP Kadıköy Belediye Başkan adayı Mesut Kösedağ’ın katılımlarıyla hizmete açıldı.

Dr. Dilek Kaya İmamoğlu da açılışta eşi İmamoğlu’nu yalnız bırakmadı. İmamoğlu, kavşağın Üsküdar Ünalan Mahallesi Uzunçayır Metrobüs Durağı girişine yakın bir noktasından canlı yayınla, kente soluk aldıracak hizmeti kamuoyuna tanıttı.

Arkasına, kavşakta çalışan İBB emekçilerini alan İmamoğlu, “Altunizade’den Kadıköy istikametine, yani Söğütlüçeşme’ye doğru giderken, bu kavşaktan batıya doğru Harem’e ya da Avrasya Tüneli’ne, doğuya doğru da Göztepe, Bostancı istikametine ve D100’e dönüşe olanak sağlayacak. Güneydoğusunda bu kavşağın, bir Fikirtepe manzarası görürsünüz. Tam tersi bölüm Hasanpaşa’dır. Bir taraf Acıbadem’dir kuzeybatısı. Aynı şekilde kuzeydoğusunda da Ünalan Mahallesi’ni görürsünüz ve böylesi bir kavşaktır” bilgilerini paylaştı.

itvhaber

Paylaşın:
Etiketler: » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ