logo

TSK AÇIKLADI: KAYSERİ’DE 13 ŞEHİT, 48 YARALI

TSK AÇIKLADI: KAYSERİ’DE 13 ŞEHİT, 48 YARALI

Kayseri’deki patlama ile ilgili Genelkurmay Başkanlığı’ndan açıklama geldi. TSK Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada 13 şehit, 48 yaralı olduğu belirtildi.

Kayseri’de otobüsün yanında infilak ettirilen bombalı araçla yapılan terör saldırısı ile ilgili resmi açıklama TSK Genelkurmay Başkanlığı’ndan geldi.

KAYSERİ’DE PATLAMA! 13 ŞEHİT, 48 YARALI

Genelkurmay tarafından yapılan açıklamada Kayseri’den gelen son dakika haberine göre, bombalı araçla yapılan saldırıda 13 asker şehit oldu, 48 kişi de yaralı olduğu belirtildi.

GENELKURMAY BAŞKANLIĞI ‘13 ASKER ŞEHİT OLDU, 48 YARALI VAR’

Kayseri’de meydana gelen bombalı terör saldırısı ile ilgili TSK’dan yapılan açıklama şöyle;

“17 Aralık 2016 Cumartesi günü saat 08:45 sularında Kayseri Komando Tugay Komutanlığından izine çıkan er ve erbaşları taşıyan araca yapılan bombalı araç saldırısında, 13 kahraman personelimiz şehit olmuş, 48 kahraman personelimiz yaralanmıştır. Yaralılar derhal bölgedeki hastanelere sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır. Ayrıca menfur saldırıda sivil vatandaşlarımızın da yaralanmış olabileceği değerlendirilmektedir.”

“Alçakça ve kalleşçe düzenlenen bu saldırıyı şiddetle lanetliyor, saldırıda hayatını kaybeden kahraman silah arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri personeline ve Yüce Türk Milletine başsağlığı, yaralı kahraman silah arkadaşlarımıza ve vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.”

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ