logo

TÜRKİYE YENİKAPI’DA ‘DEMOKRASİ’ İÇİN TEK YÜREK

yenikapi4 milyonu aştığı ifade edilen demokrasi sevdalısı İstanbul Yenikapı’da tek yürek olup darbelere karşı çıkarak, gazilere minnet sunarak, dualarla darbe şehirlerini andı.

Recep Kenan/itvhaber.com

15 Temmuz’da kalkışılan FETÖ/PDY Terör Örgütü darbe girişimini kınamak için tek yürek olup; “tek vatan”, “tek bayrak”, “tek devlet” diye bütünleşerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın daveti ile  TBMM Başkanı, hükümet, muhalefet, ordu, kurum ve kuruluş temsilcileri ve sayıları 5 milyona yaklaşan vatandaşlar “Demokrasi ve Şehitler Mitingi”nde Yenikapı’da buluştu.

yenikapi-

Öğle saatlerinden itibaren Anadolu ve Avrupa yakasından otobüs, Marmaray, metrobüs, metro ve deniz yoluyla Yenikapı Miting Alanı’na gelen vatandaşlar, ellerinde Türk bayrakları alanı doldurdu.

Alanda Doğu Türkistan, Azerbaycan, Afganistan ile diğer Türk ve Müslüman devletlerin bayraklarını taşıyan vatandaşların varlığı dikkat çekti.

60 metrelik sahnenin iki tarafına Türk bayrağı ile Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dev posterlerinin yanı sıra şehitler için; “Vatan size minnettardır” yazan dev pankart  asıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin alana gelişinin ardından “Demokrasi ve Şehitler Mitingi”, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başladı. Mitingde daha sonra Kur’anı-ı Kerim okundu.

FETÖ/PYD Terör Örgütü tarafından 15 Temmuz’da kalkışılan darbe girişimine direniş sırasında şehit olan vatandaşların isimlerinin tek tek okuduğu İstanbul Yenikapı’daki “Demokrasi ve Şehitler Mitingi” saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Darbeye karşı duruş sırasında yaralanarak gazi olan Orçun Şekercioğlu’nu darbe gecesi yaşadıklarını anlatmasından sonra Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kürsüye gelmesi ile protokol konuşmalarına geçildi.

Devlet Bahçeli’nin konuşmasıyla başlayan mitingte sırasıyla, Kemal Kılıçdaroğlu, Binali Yıldırım, İsmail Kahraman ve Recep Tayyip Erdoğan birer konuşma yaparak alandaki milyonlara hitap edecek.

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » »
Share
965 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

TÜRKİYE YENİKAPI’DA ‘DEMOKRASİ’ İÇİN TEK YÜREK” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    TÜRKİYE YENİKAPI’DA ‘DEMOKRASİ’ İÇİN TEK YÜREK
    AYRINTI HABERDE, TIKLAYINIZ
    https://www.itvhaber.com/?p=98788
    #DemokrasiSevdalısı #İstanbul #Yenikapı #TekYürek #Darbe #DarbeŞehirleri #Erdoğan #TBMM #Hükümet #Muhalefet #Ordu #Demokrasi #Şehit #Miting #YenikapıMitingi