logo

Vali Gül, Ataşehir ve Ümraniye Muhtarları İle Bir Araya Geldi

Vali Gül, Ataşehir ve Ümraniye Muhtarları İle Bir Araya Geldi

Anadolu Yakası’ndaki ilk muhtarlar toplantıları, İstanbul Valisi Davut Gül’ün başkanlığında, Ümraniye ve Ataşehir ilçelerinin mahalle muhtarları ile gerçekleştirildi.

İstanbul Valisi Davut Gül Ümraniye Belediyesi Kültür Sanat Merkezi ile Ataşehir Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü’ndeki toplantılarla Ümraniye ve Ataşehir ilçelerinin mahalle muhtarları ile bir araya geldi.

Vali Gül, Anadolu Yakası’ndaki 2 İlçenin Muhtarları ile Bir Araya Geldi

31 Mart seçimlerinin ardından Anadolu Yakası’ndaki ilk muhtarlar toplantıları, İstanbul Valisi Davut Gül’ün başkanlığında, Ümraniye ve Ataşehir ilçelerinin mahalle muhtarları ile gerçekleştirildi.

Ümraniye Belediyesi Kültür Sanat Merkezi ile Ataşehir Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü’ndeki toplantılara: Ümraniye Kaymakamı Abdulaziz Aydın, Ataşehir Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Ataşehir Belediye Başkanı Onursal Adıgüzel, İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, İçişleri Bakanlığı Muhtarlar Daire Başkanı Suna Üstüner, Ümraniye ve Ataşehir mahalle muhtarları, il müdürleri ile ilgili kurumların temsilcileri katıldı.

Vali Gül, düzenlenen toplantılarda ulaşım, eğitim, sağlık ve asayiş başta olmak üzere muhtarlardan gelen talepleri dinleyerek not aldı.

İSTANBUL VALİSİ DAVUT GÜL: “İSTEĞİMİZ, ÜMRANİYE’DE EĞİTİMİN, SAĞLIĞIN VE ALTYAPININ TAM OLMASI”

Ümraniye İlçesi Muhtarlar Toplantısında yaptığı değerlendirmelerden Vali Gül, “Seçilen muhtarlarımızı tebrik ediyoruz. Ümraniye’mizde bu sene devam eden inşaatlarımız tamamlanacak. Yeni başladığımız inşaatlarımız da olacak. İsteğimiz, Ümraniye’de eğitimin, sağlığın ve altyapının tam olması. Zararlı madde kullanımı ile ilgili arzla mücadele hız kesmeden devam ediyor. Burada taleple mücadele başarılı olduğunda, arzla mücadelede de başarılı olunacak. Aileyi güçlendirmemiz gerekiyor. En önemli enstrümanımız okullar. Spor Şehri İstanbul projemiz kapsamında okullarımıza spor kulüpleri kuruyoruz ve öğrencilerimize sporcu lisansı çıkartıyoruz. Bu sayede çocuklarımızın kendilerini bir yere ait hissetmelerini sağlıyoruz. Ben Okuyorum, İstanbul Okuyor projemizle okullarımızda kütüphanelerimize 6 buçuk milyon kitap aldık. Bir bu kadar daha kitap almak istiyoruz. 3 milyon civarı kitabımız hazır. Yüzyılda alınan kitabı, 1-2 senede almış olacağız. Öğrencilerimizin Enstrümansız Okul Kalmasın projemiz ile bir enstrüman çalmalarını istiyoruz. Öğrenci Meclisleri aracılığıyla ise sosyal ve kültürel faaliyetlerin içinde olacaklar. Kendi çocuklarımız için istediğimiz her şeyi, bütün çocuklarımız için istiyoruz. Hepinize teşekkür ediyorum. Sizlerle birlikte çözemeyeceğimiz hiçbir konu yok. Ümraniye’nin bugünü dünden, yarını ise bugünden daha güzel olacak.” ifadelerini kullandı.

VALİ GÜL: “ATAŞEHİR’İMİZİN ÇÖZÜLEMEYECEK HİÇBİR MESELESİ YOK”

Vali Gül, Ataşehir İlçesi Muhtarlar Toplantısında yaptığı değerlendirmelerde, “Notlarımızı aldık, takipçisi olacağız. Seçilen belediye başkanımızı, muhtarlarımızı tebrik ediyorum. Ataşehir’imizin çözülemeyecek hiçbir meselesi yok. Önemli olan birlikte iş yapma kültürünü sürdürmemiz. El birliği ile kalan meseleleri de çözeceğiz. Alınan kararların hayırlı olmasını diliyorum.” İfadelerine yer verdi.

Vali Davut Gül başkanlığında yapılan muhtarlar toplantıları, yapılan istişareler ile sona erdi.

itvhaber

Paylaşın:
Etiketler: » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ