logo

YEKTA KOPAN, ‘SAKIN ORAYA GİTME’

YEKTA KOPAN, ‘SAKIN ORAYA GİTME’

Seslendirme sanatçısı, yazar ve TV programcısı Yekta Kopan Can Yayınları’ndan çıkan yeni kitabı “Sakın Oraya Gitme” üzerine okurlarıyla MSKM Kitap Kafe’de söyleş yaptı.

Çağdaş Türk Edebiyatı’nın en yetkin öykücülerinden Yekta Kopan, 19 Şubat’ta MSKM Kitap Kafe’de okurlarıyla buluştu. Yunus Nadi, Sait Faik ve Haldun Taner Öykü Ödülleri’nin sahibi seslendirme sanatçısı, yazar ve TV programcısı Yekta Kopan Can Yayınları’ndan çıkan yeni kitabı “Sakın Oraya Gitme” üzerine okurlarıyla Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde söyleşti.

Yekta Kopan Kimdir?

1968’de doğdu. “Aşk Mutfağından Yalnızlık Tarifleri” adlı kitabı 2002 Sait Faik Hikâye Armağanı’na, “Karbon Kopya” adlı kitabı 2007 Dünya Kitap Yılın Telif Kitabı Ödülü’ne, “Bir de Baktım Yoksun” adlı kitabı 2010 Yunus Nadi Öykü Ödülü’ne ve 2010 Haldun Taner Öykü Ödülü’ne değer bulundu. Yazarın çocuklar için yazdığı “Burun” kitabı da 2009’da yayımlandı. 2014 yılında öykü üstüne bir sözlük çalışması olan “İpekli Mendil”in editörlüğünü yapan Kopan’ın kitapları çeşitli dillere çevrildi. Etkinliği 20 kişi izledi.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ