logo

Yenisahra Binlik Uygulama İmar Planı Meclisten Geçti

Yenisahra Binlik Uygulama İmar Planı Meclisten Geçti

İmar komisyonda görüşülerek Cuma toplantısının 2.Maddesinde gündeme gelen Yenisahra ve Çevresi 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Ataşehir Belediye Meclisinde kabul edildi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Sadi Özata başkalığında toplanan Ataşehir Belediye Meclisi Şubat ayı son toplantısında gündeminin 2.maddesinde yer alan Yenisahra Mahallesi ve Çevresi 1/1000 ölçekli 1.Etap Revizyon Uygulama İmar Planına ilişkin İmar ve Bayındırlık Komisyonunun raporu görüşülüp oylanarak kabul edildi.

09 Şubat 2018 tarihinde Cuma günü tekrar görüşülen Yenisahra ve Çevresi 1/1000 ölçekli 1.Etap RUİP Ak Parti ve CHP uruplarının evet oyları ve oy birliğiyle kabul edildi.

Ataşehir Belediye Meclisi tarafından onaylanan Yenisahra Mahallesi ve Çevresi 1/1000 ölçekli 1.Etap Revizyon Uygulama İmar Planı İBB Meclisi tarafından görüşülüp onaylandıktan sonra yürürlüğe girecek.

Kasım ayında İBB tarafından onaylanan 1/5000 Ölçek RNİP’nına uygun olarak Ataşehir Belediyesi tarafından hazırlanan Ocak ayında gündeme alınan ve komisyonda görüşülen 16. Maddedeki “Yenisahra ve Çevresi 1/1000 ölçekli 1.Etap Revizyon Uygulama İmar Planına ilişkin İmar ve Bayındırlık Komisyonunun 25/01/2018 tarihli raporu komisyon raporunun gündemde kalmasına karar verilmişti.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ