logo

Yensahra Planı Soruşturması Meclis Gündemini Belirledi

Ataşehir Belediye Meclisi 2. Seçim Dönemi 5.Toplantı Yılı Kasım Ayı 3.Birleşiminde gündemdeki 5 madde görüşüldü. Küçükbakkalköy ve İçerenköy Mahalleleri imar planı iade edildi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Meclisin en önemli gündem maddesi olan Küçükbakkalköy ve İçerenköy Mahalleleri yakın çevresi uygulama imar planına ilişkin raporun görüşüldüğü toplantıda Yenisahra ve Yakın Çevresi planları ile ilgili gündem dışı konuşmalarda hareketli anlar yaşandı.

 

Gündem geçilmeden önce konuşan Meclis 1.Başkan Vekili Mustafa Kemal Aldoğan, 10 Kasım’da bir kez daha  Atatürk’ü Atatürk’ün bir kez daha saygı, sevgi ve minnetle anıldığının altını çizerek; “Ulu Önderin bir dünya lideri olduğunu, tüm dünyada sevilen, takdir edilen, ilkeleri ve devrimleri tüm dünya devletlerinde örnek alınmış ve uygulanmış böyle bir lidere sahip olmanın gururunu yaşıyorum. 80 yıl önce ebediyete intikal eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygı, sevgi ve minnetle anıyor ve anısı önünde saygı ile eğiliyorum” diye konuştu.

Gündem dışı söz alan Ak Parti Grubu adına Neslihan Yurtdagül, CHP Grubu adına Sadi Özata’da 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’nde Atatürk’ün ebediyete intikalinin 80.Yılında rahmet ve minnetle andılar.

Ataşehir Belediye Meclisi 2. Seçim Dönemi 5.Toplantı Yılı Kasım Ayı 3.Birleşiminde 5 gündem maddesi görüşüldü.

Gündem dışı söz alan AK Parti Grubu Meclis Üyesi İsmail Levent, Yenisahra ve Yakın Çevresi planlarının görüşmelerinde CHP Grubu tarafından kandırıldıklarını, planlarla birilerine rant sağlandığını iddia ederek; plan değişiklikleri yapılan alanda bazı meclis üyelerinin yerleri olduğunu vurguladı. İsmail Levent Konuşmasında, “Bu planların oylamasında Ak parti grubu alet edildi. Orada yürekli biri çıkarak bu konuda ihbarda bulundu.  Şu an yapılanlardan şüphe duymaya başladık. Birilerinin menfaati için planlarda değişiklikleri istediğiniz gibi yapabiliyorsunuz. İmarın çıkmadığına şimdi seviniyorum. Utanmıyor musunuz bizi alet ediyorsunuz?” dedi.

Meclis Başkan Vekili Mustafa Kemal Aldoğan, İsmail Levent’in iddialarına yanıt olarak; “İsmail Levent’in ‘utanmadan’ kelimesine tepki gösterdi ve üslubunu eleştirerek söz konusu planlarda yapılan değişikliklerin kendisiyle ilgisi olmadığını dile getirdi. “Neye imza attığını okumadan mı imzalıyorsun” diyerek İsmail Levent’in iddialarını eleştirdi.

İsmail iddialarına yanıtlamak amacıyla söz alan CHP Grubu Meclis Üyesi Abdullah Der, Levent’ten Ataşehir Belediyesinin hiç bir yeşil alanı imara açmadığını vurgulayarak, kanıt istedi. Der, konuşmasında İBB Meclisi’nde Kurbağalı Dere kenarında dere yatağı sınırlarının değiştirerek arazinin ve yeşil alanların imara açıldığını ve buranın 2 iş adamına hastane yapılmak üzere verildiği iddiasını yeniledi. Dr konuşmasında, “İsmail her zaman olduğu gibi şov yapıyor. Bana Ataşehir Belediyesi şu yeşil alanı imara açmış desin gereğini yaparım” ifadesini kullandı.

5 Madde’den 3 oy çokluğu, 1 madde de oy birliği ile komisyondan geldiği şekliyle kabul edildi. İçerenköy, Küçükbakkalköy İmar Planlarının yer aldığı 1.maddenin ise müdürlüğüne iadesi kararı alındı.

Ataşehir ilçesi 1/1000 ölçekli İçerenköy, Küçükbakkalköy Mahalleleri ve Yakın Çevresi Uygulama İmar Planına ilişkin İmar ve Bayındırlık Komisyonunun 31/10/2018 tarihli ve 68 sayılı raporu imar müdürlüğüne iade edilmesine oy birliği ile karar verildi.

Yapılan oylamada; 1.Maddenin oy birliği ile iadesine, 2., 4. ve Madde oy çokluğu, 3.maddenin de oy birliği ile kabulüne karar verildi.

Gündemde görüşülecek başka madde kalmadığından bir sonraki oturumun 3 Aralık Pazartesi Saat:17.00’de yapılmasına karar verilerek, oturum sona erdi.

Etiketler: » » » » » »
Share
786 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

Yensahra Planı Soruşturması Meclis Gündemini Belirledi” için 2 Yorum

  1. AHMET AKKAYA : diyor ki:

    Ataşehir ilçesi 1/1000 ölçekli İçerenköy, Küçükbakkalköy Mahalleleri ve Yakın Çevresi Uygulama İmar Planına ilişkin İmar ve Bayındırlık Komisyonunun 31/10/2018 tarihli ve 68 sayılı raporu imar müdürlüğüne iade edilmesine oy birliği ile karar verildi.

    bu karardan kasıt nedir. Plan onaylanmayıp yeniden düzenlenmesi için iade mi edildi.

    yoksa geldiği haliyele kabul edilip havale mi edildi..

    Açıklar mısınız.