logo

YOĞUN KATILIMLI MİTİNGDE ‘TERÖRE KARŞI TEK SES’

YOĞUN KATILIMLI MİTİNGDE ‘TERÖRE KARŞI TEK SES’

teror_miting (1)-erdoganCumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu ve TBMM Başkanı Yılmaz ile çok sayıda vatandaşın katıldığı “Milyonlarca Nefes, Teröre Karşı Tek Ses” mitingi İstanbul Yenikapı’da yapıldı.

Recep Kenan/itvhaber.com

Sivil Dayanışma Platformu’nun çağrısıyla başlayan, Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın da desteklediği İstanbul Yenikapı’da düzenlenen “Milyonlarca nefes, teröre karşı tek ses” mitingi saat 16.00’da başladı.

ŞEHİTLERE DUA

İstiklal Marşı’nın okunması ve Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan mitingde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yaşayan vatandaşların Çözüm Süreci hakkındaki görüşlerinin yer aldığı kısa film gösterildi.

Yenikapı’daki alanın dolduğu, sadece Türk bayraklarının yer aldığı ve dev Türk bayrağının açıldığı mitinge Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmet Yılmaz ve Başbakan Ahmet Davutoğlu katıldı.

teror_miting (3)

MİLLET TEHDİTLERE KULAK ASMADAN GEREĞİNİ YAPACAKTIR

Mitingde Başbakan Davutoğlu ve Meclis Başkanı Yılmaz’ın ardından konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, HDP ve Demirtaş’ı eleştirdi. Erdoğan 1 Kasım seçimleri için ise “Bu millet inşallah tehditlere kulak asmadan gereğini yapacaktır” dedi.

İstanbul Yenikapı’da gerçekleştirilen “Milyonlarca Nefes Teröre Karşı Tek Ses” mitingi için vatandaşlar erken saatlerden itibaren alanı doldurdu.

Mitinge gelenlere Türk bayrakları dağıtılırken miting alanına asılan dev pankartlarda Türkiye’nin 81 ilinin isimleri yer aldı.

Miting alanına önce Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu helikopter ile geldi. Daha sonra ise Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan helikopter ile alana geldi.

“1 Kasım geliyor. Sizlerden 1 Kasım için tarihi bir karar bekliyorum” diye konuşan Erdoğan, muhtarların tehdit edildiğini iddia ederek; “7 Haziran’da gittiler muhtarları tehdit ettiler. Geçenlerde Güneydoğu ve Doğu illerimizdeki muhtarları davet ettik. 90 tanesi tehdit altında oldukları için gelemediler. Cici çocuk sen kimi aldatıyorsun ya. Kimi kandırıyorsun televizyon ekranlarında. Şimdi 1 Kasım’a gidiyoruz aynı oyunu yine oynayacaklar. Millet 1 kasımda bu tehditlere kulak asmadan gereğini yapacaktır” dedi.

teror_miting (2)

VATANIMIZI BÖLMEK İSTEYENLERE CEVABI YENİKAPI’DA VERİYORSUNUZ

Erdoğan, “Teröre karşı tepkisini elinde bayrağıyla, çakmak çakmak gözleriyle, gümbür gümbür atan yüreğiyle, dudaklarından eksik etmediği duasıyla ve en önemlisi; aklıyla, metanetiyle ortaya koyan tüm vatandaşlarıma şükranlarımı iletiyorum. Ebedi vatanımızı, son devletimizi, bin yıllık kardeşliğimizi kimi zaman tüm fesat odaklarına rağmen o etnik fitne ile mezhep fitnesiyle sapkın akımlarla bölmek isteyenlere en güzel cevabı işte burada Yenikapı’da bugün sizler veriyorsunuz” ifadeleri ile alandaki katılımcıların teröre, bölücülüğe tepkili olduğunu kaydetti.

550 YERLİ, MİLLİ MİLLETVEKİLİ

Milli irade dışında çözüm aranmamsı gerektiğinin altını çize Cumhurbaşkanı Erdoğan, sansıkta iradelerine sahip çıkılmasını istediği seçmenden “Meclis’e milli ve yerli” vekiller göndermelerini istediği konuşmasında; “1 Kasım seçimlerde Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne, hangi partiden olursa olsun fark etmez 550 yerli, milli, bedeni ve kalbiyle bu ülke için çalışacak milletvekilini göndermenizi istiyorum. Herhalde ne demek istediğimi anlıyorsunuz değil mi? Şu anda Türkiye’nin tek ihtiyacı budur. Milli irade dışında bir çözüm asla yoktur. Siz sandıkta iradenize sahip çıkan, Meclis’e milli ve yerli vekiller gönderirseniz, gerisi çok kolay. Bu konuda milletime inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ