logo

2018-2019 Eğitim-Öğretim Zili Ataşehir Halil Atamavcı’da Çaldı

2018-2019 Eğitim-Öğretim dönemi Ataşehir’de Halil Atamavcı İlkokulu’nda düzenlenen törenle, Kaymakam Zafer Karamehmetoğlu tarafından çalınan ders zili ile başladı.

Recep Kenan/itvhaber.com

Bütün Türkiye ile birlikte Ataşehir’deki ilk ve orta dereceli okullarda eğitim gören öğrenci ve öğretmenler ders başı yaptı.

Türkiye genelinde okul öncesi ve birinci sınıflara kaydolarak ilkokula yeni başlayanlar, beşinci ve dokuzuncu sınıf öğrencileri için okula uyum haftası uygulaması ile 10 Eylül Pazartesi günü ders başı yapmıştı.

Ataşehir’de 2018-2019 Eğitim-Öğretim dönemi açılış töreni düzenlendi. Törene, Ataşehir İlçe kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican ile birlikte; Ataşehir Belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz, Garnizon Komutan Vekili Albay Volkan Aydın, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, Ak Parti İlçe Başkan Vekili Aytek Durak ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, Ataşehir Belediye Başkan yardımcıları Sadi Özata ve Orhan Çerkez, daire amirleri, ilçe milli eğitim şube müdürleri, okul müdürleri öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Recep Kenan paylaştı: 17 Eylül 2018 Pazartesi

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başlayan 2018-2019 Eğitim-Öğretim dönemi açılış töreni Halil Atamavcı İlkokulu Müdürü İlker Yıldız’ın konuşması ile devam etti.

“Bu gün yeni bir öğretim yılına başlamanın heyecanı içindeyiz. Öncelikle yeni öğretim yılı tüm milletimize, devletimize, veli, öğretmen ve öğrencilerimize hayırlı olsun” diyerek konuşmasına başlayan Haalil Atamavcı İlkokulu Müdürü İlker Yıldız,  Büyük Önderimiz Atatürk’ün, 1927 de bir konuşmasındaki; “Öğretmenler her fırsattan yararlanarak halka koşmalı, halk ile beraber olmalı ve halkta öğretmeni, çocuğa yalnız alfabe okutan bir varlıktan olmadığını anlamalıdır” sözlerini hatırlatarak; “Hedefimiz öğrencilerimizi devletine, şehit kanıyla sulanmış Ay Yıldızlı Bayrağı’na ve milletine sevgi ile bağlı, ahlaklı, insana ve doğaya saygılı, bilgiye ulaşmayı öğrenmiş, öğrendiklerini hayata geçirebilen, başkalarının farklılıklarını hoşgörüyle karşılayan ve geleceğe her zaman umutla bakabilen bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmaktır” dedi.

Recep Kenan paylaştı: 17 Eylül 2018 Pazartesi

2018-2019 Eğitim-Öğretim dönemi açılış mesajını ileten Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, yaptığı konuşma ile öğrenci ve öğretmenlere yeni eğitim döneminde başarıyı yakalamaları için hep birlikte çalışmaları gerektiğini söyledi.

Eğitim yöneticileri olarak yaz tatilini okulları eğitime hazırlamak için yoğun bir tempo ile çalıştıklarını kaydeden Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, eğitim camiası, öğrenciler ve velilere başarılı ve mutlu bir eğitim öğretim yılı dilediği konuşmasında; “Ataşehir’de 185’i özel, 80’ni resmi devlet okulu olmak üzere; 265 okulda, 80 binden fazla öğrenci ile yeni bir eğitime başlamanın heyecanını ve mutluluğunu tüm eğitim camiası olarak birlikte yaşıyoruz.  Bu heyecanımızın temel amacı çocuklarımızı eğitmek, iyi bir eğitim almalarını sağlamak için çaba sarf etmektir.  Bugünü öğretirken geleceğe de hazırlamak hepimizin görevidir” ifadelerine yer veridi.

Her toplantıda velilere yaptığının altını çizdiği çağrıyı bir kez daha yineleyen Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, eğitim-öğretim sürecinin 3 temel ayağı olduğunu kaydederek, “Eğitim-öğretim sürecinin 3 temel ayağı da; okul, öğrenci ve veli vardır. Talep ver şikayetler gelen velilere okulun parçası olduklarını söylüyorum. Sürecin parçası olarak birlikte yönetmemiz gerekiyor. Okul aile birliklerini doğal eğitim süreci içerisinde daha fazla görmek istiyoruz. Öğretmen arkadaşlarımıza büyük görevler düşüyor. Ve zaten bu görevleri fazlasıyla, layıkıyla yerine getiriyorlar. Evrensel bilgi ve değerlerimizle çocuklarımızı eğitmek üzere çalışmalar yürütüyoruz. Bizim her programımızda, her çalışmamızda bizimde birlikte olan basın mensuplarına teşekkür ediyorum. Çalışmalarımızı kamuoyuna aksatmaktalar. Zaman zaman da gördükleri aksaklılar bizlere bildirerek düzeltmemiz konusunda yardımları, destekleri ve katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.  Velilerimizin, sponsorlarımızın ve belediyemizin desteğini de unutmamamız gerekiyor. Her türlü ihtiyacımızda desteklerini görüyoruz. Siyasi partilerimize teşekkür ediyoruz. Bu günün özel teşekkürü; Ataşehir’de göreve başladığı günden itibaren her zaman yanımızda olan destek olan, başka yerlerde örnek gösterilen Sayın Kaymakamımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Recep Kenan paylaştı: 17 Eylül 2018 Pazartesi

5 sene önce Halil Atamavcı’da düzenlenen Eğitim-Öğretim dönemi açılış töreninde Ataşehir’e merhaba dediğini ve tesadüfen bu gün düzenlenen 2018-2019 Eğitim-Öğretim dönemi açılış töreninin beklide Ataşehir’de katıldığı son resmi program olduğunu kaydeden Ataşehir İlçe Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, memuriyetin gereği olarak tayini çıktığı için Ataşehirlilere veda etti.

Recep Kenan paylaştı: 17 Eylül 2018 Pazartesi

Program, okul öğrencileri tarafından okunan şiirleri takiben yine okul öğrencilerinden oluşan ekibin halk oyunları gösterisi ile devam etti.

Ataşehir’de Kaymakam Zafer Karamehmetoğlu’nun katılımı ile düzenlenen 2018-2019 Eğitim-Öğretim dönemi açılış programı sınıf ziyaretleri ile devam etti. Öğrencileri sınıflarında ziyaret eden Zafer Karamehmetoğlu, Ataşehir Belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz, Garnizon Komutan Vekili Albay Volkan Aydın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, siyasi parti yöneticileri ve daire amirlerinin de aralarında olduğu Ataşehir protokolü üyeleri öğrencilere hediyeler verdi.

UYUM HAFTASI UYGULAMASI 1 HAFTA ÖNCE BAŞLADI

Okul idaresi ve okul aile birliği tarafından öğrencilere öğrenme ortamını, öğretmenlerini ve arkadaşlarını tanımaları için daha rahat bir ortam oluşturulmak amacı ile bir hafta önce başlayan Uyum Haftası uygulaması ile öğrencilere okulu sevdirmek amacıyla çeşitli oyunlar ve aktiviteler gerçekleştirildi.

 

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
1175 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ