logo

24 Gecekondu Sahibi Atapark’taki Yeni Evlerine Kavuştu

Emekevler Atapark Konutları’ndaki 24 hak sahibi yeni evlerinin kat ve daire numaralarını Ataşehir Belediye Başkanlığı’nda noter huzurunda kendi çektikleri kurayla belirlediler. 

Emekevler Atapark Konutları 3. kura çekilişi noter huzurunda yapıldı. Ataşehir Belediye Başkanlığı 7. kat Konferans Salonu’nda yapılan çekilişte; 24 hak sahibi yeni evlerinin kat ve daire numaralarını kendi çektikleri kurayla belirlediler.

Ataşehir Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) arasında düzenlenen protokoller kapsamında alınan Belediye Meclis kararı neticesinde; uygulama imar planlarında yolda, yeşil alanda, kamu hizmetlerine ayrılan alanlarda kalan gecekondu hak sahipleri yeni evlerine kavuştu.

Kura çekilişine hak sahipleri ve aileleriyle birlikte Ataşehir Belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcıları Sadık Kayhan, Kalender Özdemir, Sadi Özata da katıldı.

Çekilişte bir konuşma yapan Ataşehir Belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz, “2009 yılında Ataşehir Belediyesi olarak kurulduğumuzdan beri, bir metrekare yeşil alanı bile imara açmayacağımızın sözünü vermiştik. Bu sözü yerine getirmek için her türlü gayret ve çabayı sarf ediyoruz. Bulunduğunuz gecekondulardan çıkarak daha refah içerisinde yaşayabilmeniz için bu projeyi yaptık. İnşallah yeni evlerinizde daha mutlu olacaksınız. Hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

24 gecekondu hak sahibi, Atatürk Mahallesi Emekevler Bölgesi’nde 3374 Ada 1 Parsel sayılı taşınmaz üzerinde inşa edilen yapılardan oturabilir durumda daire sahibi oldular.

Her bir gecekondu hak sahibine, kura sonucu çıkan bağımsız bölümler için bir “Konut Tahsis Belgesi” verildi. Konut Tahsis Belgeleri; gecekondu hak sahiplerine verilecek kat mülkiyeti tapusuna esas teşkil edecek.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
1041 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ