logo

27.Dönem CHP Milletvekili Aday Adayları Belli Oldu

27.Dönem CHP Milletvekili Aday Adayları Belli Oldu

CHP MYK ve PM kararları ile 24 Haziran seçimlerinde milletvekili olmak için yarışacak isimler belli oldu. 27. Dönem TBMM’yi oluşturacak CHP Mv. aday adayları belli oldu.

MYK (Merkez Yürütme Kurulu) ve PM (Parti Meclisi) toplantılarının ardından açıklanan resmi olmayan listede birçok yeni isim dikkat çekiyor. Aday listesinde, Kemal Kılıçdaroğlu İzmir 2. bölge 1. sıradan aday olurken, cezaevinde olan Enis Berberoğlu’ysa İstanbul 2. bölge 1. sıradan aday gösterildi.

Akif Hamzaçebi ve Gamze Akkuş İlgezdi İstanbul 1.Bölgede 1 ve 2. sıralarda yer aldı.

Çeşitli kaynaklarda yer alan haberlere, şu ana kadar belli olan  CHP milletvekili aday adaylarının yer aldığı listeler şöyle:

İSTANBUL 1. ADAYLARI

1-Akif Hamzaçebi

2- Gamze Akkuş İlgezdi

3- Onursal Adıgüzel

4-Fethi Açıkel

5- Gürsel Tekin

6-İlhan Kesici

7- Oğuz Kağan Salıcı

8-Mahmut Tanal

9- İbrahim Kaboğlu

10- Sera Kadıgil

İSTANBUL 2. BÖLGE ADAYLARI

1-Enis Berberoğlu

2-Aykut Erdoğdu

3-Tuncay Özkan

4-Yunus Emre

5-Sezgin Tanrıkulu

6-Yüksel Mansur Kılıç

7-Gökan Zeybek

8-Işık Öğütçü

İSTANBUL 3. BÖLGE ADAYLARI

1- Erdoğan Toprak

2- Engin Altay

3- Mehmet Bekaroğlu

4- Zeynel Emre

5-Sibel Özdemir

6- Özgür Karabat

7- Turan Erdoğan

8- Gülizar Emacan

9- Saadet Kontenjanı

10- Turan Hançerli

11- Ali Çeşmeci

ANKARA 1’İNCİ BÖLGE

1- Tekin Bingöl

2- Levent Gök

3- Ali Haydar Hakverdi

4- Bülent Kuşoğlu

5-Gamze Taşçıer

ANKARA 2’NCİ BÖLGE

1- Nihat Yeşil

2- Yıldırım Kaya

3- Semra Dinçer

ANKARA 3’ÜNCÜ BÖLGE

1- Haluk Koç

2- Murat Emir

3- Ahmet Ersen Özsoy

4- Servet Ünsal

İZMİR 1. BÖLGE

1 – Murat Bakan

2 – Selin Sayek Böke

3 – Özcan Purçu

4 – Kani Beko

5 – Mehmet Ali Çelebi

6 – Tacettin Bayır

7 – Ednan Arslan

8 – Sefer İpekli

9 – Kazım Umdular

10 – Nilay Kökkılınç

11 – Ezgi Deniz Urunga

12 – Devrim Barış Çelik

İZMİR 2. BÖLGE

1- Kemal Kılıçdaroğlu

2 – Ünal Çeviköz

3 – Kamil Okyay Sındır

4 – Atila Sertel

5 – Sevda Erdan Kılıç

6 – Mahir Polat

7 – Bedri Serter

8 – İdris Yavuz Yılmaz

9 – Ali Engin

10 – Salih Özçiftçi

11 – Mehmet Birlik

12 – Ebru Okay

ADANA

1- Ayhan Barut

2- Orhan Sümer

3- Müzeyyen Şevkin

4- Burhanettin Bulut

5- Oya Tekin

ANTALYA

1- Deniz Baykal

2-Çetin Osman Budak

3- Rafet Zeybek

ARDAHAN

1- Öztürk Yılmaz

BURSA 1. BÖLGE

1 – Lale Karabıyık

2- Erkan Aydın

3-Nurhayat Altaca Kayışoğlu

4-Kayıhan Pala

5- Özgür Erdursun

6- Gürkan Ersen

7- Zafer Yıldız

8- Serken Öztürk

9- İbrahim Mart

10- Aytaç Şahin

BURSA 2. BÖLGE

1- Orhan Sarıbal

2- Yüksel Özkan

3- Mustafa Şenyurt

4- Erkan Dönmez

5- Süleyman Ayyıldız

6- Şahin Sevinç

7- Meral Altuntaş

8- Kemal Atan

BİLECİK

1- Yaşar Tüzün

BOLU

1- Tanju Özcan

ESKİŞEHİR

1- Utku Çakırözer

2 – Jale Nur Süllü

3 – Nuray Akçasoy

4 – Engin Çakmak

5 – Sinan Özkar

HATAY

1- Servet Mollaoğlu

2- Nermin Yıldırım

3- Serkan Topal

4- Mehmet Fatih Turan

KARS

1- Barlas Uslu

KOCAELİ

1- Haydar Akar

2- Fatma Kaplan Hürriyet

3- Tahsin Tarhan

KONYA

1- Abdüllatif Şener

MALATYA

1- Veli Ağbaba

2- Hulisi Porgalı

MUĞLA

1- Mürsel Alban

2- Suat Özcan

3- Burak Erbay

4- Süleyman Ayyılmaz

NİĞDE

1- Ömer Fethi Gürer

2- Ahmet Oğuz Özmen

3 – Nagihan Eskioğlu

SİVAS

1- Ulaş Karasu

TOKAT

1- Kadim Durmaz

TUNCELİ

1- Polat Şaroğlu

2- Mesut Coşkun

UŞAK

1-İsmet Akın

2-Ali Karaoba

3-Özkan Yalım

ZONGULDAK

1 – Ünal Demirtaş

2 – Deniz Yavuzyılmaz

3 – Umut Başoğlu

4- Merve Kır

5 – Çiğdem Şekerci

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
549 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ