logo

300’E YAKIN SPORCU SOKAĞA!

300’E YAKIN SPORCU SOKAĞA!

kayisdagi_park_saha-0Başıboş kalan 80. Yıl Parkı’na aileler giremezken, başlatılan Spor Tesisi yapımının durdurulması ile Kayışdağı Spor’un bünyesinde spor yapan 300’e yakın sporcu sokağa dönüyor.

Recep Kenan/itvhaber.com

Kurumlar arası çekişmeye ve siyasi tartışmaya malzeme olan, Spor kompleksi olarak tasarlanan ve Ataşehir’in spor tesisi ihtiyacının giderilmesinde önemli katkısı olacağı ifade edilen Kayışdağı Stadı ve 80.Yıl Parkı kaderine terk edilmiş durumda.

kayisdagi_park_saha-3

KAYIŞDAĞI SAHASI VE 80. YIL PARKI ATIL HALDE

Toprak saha iken Kayışdağı Spor’un çalışma alanı olan Kayışdağı Stadı, yenilenip tribün ilave edilerek Ataşehir’deki amatör kulüplerin resmi maçlarını yapacakları tesis haline getirilmek isteniyordu. Bu amaçla başlanan çalışmalar çeşitli gerekçe ve iddialara göre; bazı siyasilerin girişimleri sonucunda durduruldu. Atıl hale gelen Kayışdağı sahasında ve hemen yanındaki 80. Yıl Parkı’nda spor yapan sporcu kalmadığı gibi aileler de parka çocuklarını getirip eğlendiremiyorlar.

kayisdagi_park_saha-8

Yaptığımız gözlem sonrasında, öncesini bildiğimiz 80.Yıl Parkı’nın son durumunu görünce; madde bağımlılığından çocukları kurtarmak için projeler üretilen Ataşehir’deki çelişkiye dikkat çekmek istedik.

300’E YAKIN SPORCU SOKAĞA DÖNÜYOR!

Daha birkaç gün önce “Bir kişiyi bile bağımlı olmaktan kurtaracaksa proje uygulamaya değer” diyen Ataşehir’in önde gelenleri, bünyesinde 300’e yakın sporcu bulunduran Kayışdağı Spor Kulübü’nün çalışma alanı yokluğundan şubelerini kapatarak sokaktan aldığı bağımlılık potansiyeli olan çocukları tekrar sokağa bırakmak zorunda kaldığını biliyorlar mı?

kayisdagi_park_saha-1

4 SENEDE AİLELERİN DİNLENECEĞİ PARK HALİNE GETİRDİK

Ataşehir’i yönetenlerin, bu konuda söz sahibi olanların kendisini dinlemediklerini iddia eden konunun birinci derece muhatabı Kayışdağıspor Kulübü Başkanı Hüseyin Şahin, çeşitli zamanlarda durumu açıklamak için randevu istedikleri yöneticilerin kendisine randevu vermediğini iddia ederek; ”Burada yapılacak çalışmalar ile ilgili hiç fikrimiz alınmadı. Parkın durumunu görüyorsunuz. Öncesini biliyorsunuz zaten.  Burayı dört sene içinde madde bağımlılarından, serserilerden temizleyerek, sonunda ailelerin oturup dinleneceği temiz bir park haline getirdik. Şu anki durum gözler önünde. Sizlerde görüyorsunuz.  Biz bu parkı güzelleştirerek halkla iç içe olduk. Halk bizi, biz halkı sevdik. Her nedense bu durum bazılarının zülfüyarına dokundu.  Burada sözüm ona spora gelen fakat sporla hiç ilişkisi olmayan 50 ile 65 yaş arası 8-10 kişi, sabah evden çıkıp akşam saat 21.00’a kadar buralarda dolaşarak kadın, kız demeden rahatsızlık yaratıyorlar. Biz bunlara savaş açarak buralara gelmelerini engelledik. Bu yüzden bizi istemiyorlar burada.

atasehir_huseyin_sahin_saha_kayisdagi-5

ATAŞEHİR BELEDİYESİ’NE KARŞI KAMPANYA

Ağaç kesildiği iddiası ile Ataşehir Belediyesi’ne karşı kampanya başlatıldığını, alanda hiçbir ağacın kesilmediğini iddia eden Kayışdağı Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Şahin, Ataşehir Belediyesi’nin ve Başkan Battal lgezdi’nin spora desteğinin altını çizdiği açıklamasında; “Buralar temizlendi, spor sahamızın yapımı başladı. Ataşehir Belediyesi buradan söktüğü ağaçları Migros’un oradaki alana dikti. Belediye ağaç kesiyor diye yaygara koparıldı. Hâlbuki ağaç kesme olayı doğru değil. Biz ne gördüysek onu söyleriz. Taraf tutmak doğru değil. Gerçekten Belediye Başkanımız Battal İlgezdi, Başkan yardımcıları Sadık Kayhan ve Abdullah Der, Fen İşleri Müdürü Deniz Kutlu, Park Bahçeler Müdürü, Zabıta Müdürü ve ismini sayamadığım diğer birim yetkililerine yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Parkın park olması için mücadele verdiler” ifadelerine yer verdi.

atasehir_huseyin_sahin_saha_kayisdagi-7

BİZİM FİKRİMİZ ALINMADI

Başlatılan kampanya sonrasında sanki burada istenmeyen bir şeyler oluyor algısı yaratıldığının altını çizen Hüseyin Şahin, “Yapılan stat çalışmasına müdahale geldi. AK partililer tarafından Kaymakamlık aranmış. Kaymakamın burayı ziyareti esnasında sayıları 10-15’i geçmeyen bu kişiler Sayın Kaymakama yalan bir şeyler anlatmışlar. Ben buranın spor kulübü başkanıyım. Bu gelişmeler karşısında bizimde fikrimize başvurulsaydı doğruyu anlatırdık.  Bize soran olmadı. Kaymakam bizim amirimizdir. Bizi dinlemek isterse biz makamına gider her şeyi anlatırdık. Bunların hiç biri olmadan spor sahasını iptal etmiş. Şu an spor sahasının yapımı iptal oldu” dedi.

atasehir_huseyin_sahin_saha_kayisdagi-2

“BELEDİYE BAŞKANIMIZDAN RİCAMIZ; HALI SAHA”

Stat yapımının durdurulduğunu, kulüp sporcularının çalışma alanından da olduğunu kaydeden Kayışdağı Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Şahin,Burada artık büyük halı saha yapmak yasak olduğundan bizimde Belediye Başkanımızdan ricamız, burada iki ayrı halı saha yapmasını istiyor ve bekliyoruz. En azından sporcularımızla orada idman yapalım. Çünkü biz sahamızdan olduk” talebinde bulundu.

ÇOCUKLARIMIZI KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN UZAK TUTUYORUZ

Siyasi oyun oynayarak, mezhepsel yaklaşarak kendisi ile uğraşıldığını iddia eden Hüseyin Şahin, parktaki tesiste para kazanmadıklarını, parkın bekçiliğini yaptıklarını kaydederek; “Ben 4 senedir buradan para kazanmıyorum. Buranın güzelleştirilmesi ve spora gelen çocukların rahat bir şekilde spor yapmaları için çalışıyoruz. Çocuklarımız kötü alışkanlıklardan uzak dursunlar diye cebimizden harcama yapıyoruz.  Hatırlıyorsanız, Sayın kaymakamımız Hüseyin Ağırman Parkı’nın açılışında, “madde bağımlılığından bir kişiyi kurtarsak bile sevaptır” dedi.  Buradan Sayın Kaymakamımıza sesleniyorum. Lütfen bu sesimizi duyurun.  Soruyorum, Özataşehir Spor’un futbolcusu,  İçerenköy sahasının ve spor tesislerin yıkılması sonucu bunalıma girerek madde bağımlılığından öldü. Bunun sorumlusu kim?  Siyasi güç ne diyorsa ona göre sahalar kapatılıyor. Bizim can damarlarımız kesiliyor, spor sahalarımız kapatılıyor ilgilenen yok. İlçe Gençlik ve Spor Müdürümüz nerede?“ diye sordu.

kayisdagi_park_saha-4kayisdagi_park_saha-9

AİLELER PARKA GİREMİYOR

“Şu an parka aileler gelmiyor” diyerek sahipsiz kalan parkın madde bağımlılığı potansiyeli olan gençler tarafından işgal edildiğini, ailelerin parkı rahat kullanamadığını kaydeden Hüseyin Şahin,  “Dolu olan park şu an boş. Aileler rahatsız ediliyor. Çocuklarını parka getiremiyorlar” dedi.

SPORA SİYASET KARŞTIRMADIK

Kayışdağı Spor Kulübü Başkanı olarak sporcularının siyasi kimliğini, nereli olduğunu bilmediğini ifade eden Hüseyin Şahin, spora siyaset karıştırmadıklarının altını çizdiği açıklamasını; “Bizim siyasi alanda kimliğimiz bellidir. Hiçbir zaman inkâr etmedik. Kayışdağı Spor Kulübü Başkanı olduğumdan bu yana benim futbolcum nereli olduğumu bile bilmez benim, bırakın siyasi görüşümü… Biz spora siyaset sokmuyoruz. Ataşehir Amatör Spor yöneticileri olarak başta Başkanımız Ekrem Köse olmak üzere sporda siyasete yer vermiyoruz.  O içimizde saklıdır. Ama zorla siyaset sokuyorlar.  Ben burada 18 bağımlı kurtardım. Boksta Türkiye ve İstanbul şampiyonluklarımız var. Başarılarımız meydanda. Boks kulübünü kapattım. Bu çocuklar nereye gidecek ne yapacaklar.  Sahanın durumunu görüyorsunuz. Top kaçıyor birinin ayağı, birinin kolu kırıldı. Aileler artık çocukları spor için getirmiyor. Biz bunu hak etmedik. Kimseden para almadık, kimseden de yolumuzu bulmuyoruz. Ama biz bir hedef koymuştuk. Burada uyuşturucu bağımlılarına karşı mücadele etmek için yola çıktık. Şu anda bizi yarı yolda bıraktılar. Bizi spordan soğuttular. Olimpiyatlardan madalyalar gelmiyor diyorlar. Bu haliyle kim nasıl madalya getirsin” şeklinde sürdürdü.

atasehir_huseyin_sahin_saha_kayisdagi-6

GÜCÜMÜZÜ KULLANMAK İSTEMİYORUZ

Spora siyasetin karışmasını, spordan gelen güçlerini kullanmak istemediklerini kaydeden Hüseyin Şahin;  “Eğer biz spora siyaseti sokmuş olsaydık, amatör sporcularla siyasetçilerin karşısında olurduk. Ataşehir’de 18 tane kulüp var. 4-5 bin sporcu ile yetkililerin kapısına gider hakkımız almak için mücadele ederdik. Bunu engelleyen Ak Partinin kapısına da giderdik. Sahamızı engelleyenleri spor düşmanı ilan ederdik. Bu gücümüz var, ama biz bunu yapmak istemiyoruz” ifadelerini kullandı.

kayisdagi_park_saha-2

BENİM YERİMİ ATAŞEHİR BELEDİYESİ YIKMADI

Park alanındaki tesisi Ataşehir Belediyesi tarafından yıkılmadığının altını çizen Hüseyin Şahin, yerlerinin yıkım kararının siyasi olduğu iddiasında bulunduğu açıklamasının son bölümünde; “Benim yerimi Ataşehir Belediyesi yıkmadı.  Benim yerimi siyasi bir kararla Milli Emlak tarafından yıkıldı.  Kaymakam bey mülki amirimizdir, emretsin gidelim kendimiz ifade edelim” iddiasında bulundu.

kayisdagi_park_saha-6kayisdagi_park_saha-7

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ