logo

ATASEHiRDERAMAZAN1Ataşehir Belediyesi, Ramazan ayının eski ramazanlara yakışır bir atmosferde geçmesi için 17 mahallede açık hava iftar yemekleri, 14 mahallede ise Direklerarası Eğlence düzenleyecek.

Ataşehir Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayının eski ramazanlara yakışır bir atmosferde geçmesi için kapsamlı bir etkinlik programı hazırladı. Ataşehir’de Ramazan ayı boyunca 17 mahallede tüm vatandaşların katılacağı açık hava iftar yemekleri, 14 mahallede ise Direklerarası Eğlence düzenlenecek.

Ataşehir Belediyesi tarafından mahallelerde verilecek açık hava iftar yemeklerinin ilki, 9 Temmuz’da İnönü Mahallesi’nde Hz. Ebubekir Sıddık Camii’nin halka açılışı vesilesiyle caminin avlusunda gerçekleşecek. Ramazan boyunca Ferhatpaşa, Esatpaşa, Fetih, İçerenköy, Yeni Sahra, Yeni Çamlıca, Mevlana, Örnek, Küçükbakkalköy, Kayışdağ, İnönü, Mimar Sinan, Barbaros, Aşık Veysel, Mustafa Kemal, Yenişehir ve Atatürk mahallelerinde sokak ve caddelerde binlerce kişiyi ağırlayacak iftar sofraları kurulacak. Ramazana has yemeklerin ikram edileceği bu sofralarda vatandaşlar iftarı birlikte açmanın mutluluk ve huzurunu yaşayacaklar. Mahalelerdeki iftar yemekleri 8 Ağustos’a kadar devam edecek. Öte yandan Ataşehir Belediyesi, Ramazan pidelerinin vatandaşlara hijyenik bir ortamda sunulması için fırınlara “Hayırlı Ramazanlar” yazılı kağıt poşetler dağıtacak.

Nur Yoldaş, Kartal Kaan ve Deniz Arcak aynı oyunda!
Geçen yıl vatandaşlar tarafından büyük ilgi gören Ataşehir Belediyesi’nin Tır Tiyatrosu bu yıl da Ramazan gecelerinin adeta bir şenlik havasında geçmesini sağlayacak. Direklerarası Eğlence, 9 Temmuz-7 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek. Tır Tiyatrosu, İçerenköy, Örnek, Yeni Sahra, Esat Paşa, Yeni Çamlıca, Ferhatpaşa, Mustafa Kemal, Kayışdağı, İnönü, Yenişehir, Atatürk, Fetih, Mimar Sinan- Mevlana ve Küçükbakkalköy mahallerinde ikişer gece misafir olacak. Geleneksel ramazan eğlencelerinin vazgeçilmezi fasıl, kanto, orta oyununun ardından “Ortada Oyun Var” adlı oyun ilk kez Ataşehir’de sahnelenecek. 14 mahallede 28 kez seyirciyle buluşacak olan, Serhat Yiğit’in yazdığı, Erdinç Özgür’ün yönettiği “Ortada Oyun Var”ın kadrosunda yer alan ünlü sanatçılar Nur Yoldaş, Kartal Kaan ve Deniz Arcak da seslendirecekleri şarkılarla Ramazan gecelerine kendi renklerini katacaklar.

Ataşehir Belediyesi’nin desteğiyle 9 Temmuz-10 Ağustos tarihleri arasında Ataşehir Mimar Sinan Camii’nde Kitap Günleri ve Ramazan Etkinlikleri de gerçekleşecek.

İlçede açık hava iftar yemeklerinin ve Direklerarası Eğlence’nin hangi tarihler ve hangi mahallelerde gerçekleşeceğine dair çizelgeler www.atasehir.bel.tr adresinden öğrenilebilir. Ayrıca, her mahalleye etkinlik pankartları asılacak.

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ