logo

Adana’nın CHP’li Kadın Adayına Silahlı Saldırı

Adana’nın CHP’li Kadın Adayına Silahlı Saldırı

elif_dogan_turkmen_saldiriAdana CHP 1’ nci sıra milletvekili adayı Elif Doğan Türkmen uğradığı silahlı saldırı sonucu yaralandı. CHP’nin Adana 1. sıra kadın adayına silahlı saldırı yapıldı.

Aınan bilgiye göre, CHP’nin Adana 1’inci sıra milletvekili adayı avukat Elif Doğan Türkmen, bir etkinliğe katılmak için bu sabah saat 09.00’da gittiği bir restoranda silahlı saldırıda yaralandı.

CHP’nin Adana 1’inci sıra milletvekili adayı avukat Elif Doğan Türkmen kadına şiddettin de gündeme taşındığı kadın örgütlerindeki çalışmaları ile öne çıkıyor.

Ayağına isabet eden kurşunlarla yaralanan Elif Doğan Türkmen hastaneye kaldırıldı.

Olayla ilgili soruşturma başlatılırken saldırıda kullanılan ve kiralık olduğu belirlenen aracın terk edilmiş halde bulunduğunu, zanlıların arandığını bildirdi.

ELİF DOĞAN TÜRKMEN KİMDİR?

1962 Adana Doğumlu Avukat Elif Doğan Türkmen, ilk, orta ve lise eğitimini Adana’da tamamladı. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 1986 yılından beri Adana’da avukat olarak meslek yaşamına devam edem Türkmen, SODEP üyeliği, SHP İl Kadın Kolları’nın kurucu üyeliğinin yanı sıra CHP’nin ikinci kez kurulması ile birlikte CHP’ye geçerek CHP’de şuan görev yaptığı seçim ve hukuk komisyonu gibi bir çok komisyonda görev aldı ve 1994-1999 yılları arasında CHP Belediye üyeliği yaptı.

Türkmen, İŞKAD olarak “Geleceğin Lider Kadınları” projesi ile AB hibe programından ilk kez fon kazanılmasını sağladı. Sivil toplum örgütlerindeki çalışmalarının sonucu olarak Adana’da ilk kez yılın kadını seçilme başarısını gösterdi.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ