logo

AEDD’DEN HOPA’YA TEKERLEKLİ SANDALYE DESTEĞİ

AEDD’DEN HOPA’YA TEKERLEKLİ SANDALYE DESTEĞİ

aeddHopa’ya yardım için Maltepe Miting alanında kurulan Gaziantep ve Çankırı Günleri etkinliklerinde stant açan Ataşehir Engelliler Derneği engellilere destek arıyor.

Maltepe Yöresel Günlerinde stat açan Ataşehir Engelliler Derneği tespit edilen 4 Hopalı engelliye gönderilmek üzere tekerli sandalye temini için destek topluyor.

Stant açma amaçlarının Hopa’da tespit ettiğimiz engelli kardeşlerimize yardım etmek olduğunu söyleyen Ataşehir Engelliler Derneği Başkanı Birol Ekşi; “Ataşehir Engelliler Derneği olarak bu sene ilk defa Artvin Hopa’da selden mağdur olan engelli kardeşlerimizin ihtiyaçlarını basından öğrendik.  Araştırmalarımız sonucunda 4 kişiyi tespit ettik. Bizde kısmen Ataşehir Belediye Başkanımız battal İlgezdi’nin destekleriyle böyle bir çalışma içine girdik. Bu standın yedi günlük gelirinin tamamı Hopa’daki dört engelli kardeşimize bayram hediyesi olarak gidecektir. Bunun için Ataşehir Engelliler Derneği olarak bu standı kurduk. Sembolik olarak burada çay, su ve simit satıyoruz. Simit aracını Ataşehir Zabıta Müdürlüğü bize tahsis etti. Gelip gören gönül dostlarımıza amacımızı anlatıyoruz” dedi.cankiri_gunleri_maltepe (32)

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ