logo

AK PARTİ ATAŞEHİR ÇOCUKLARLA İFTAR YAPTI

AK PARTİ ATAŞEHİR ÇOCUKLARLA İFTAR YAPTI

Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanlığı’nın geleneksel hale getirdiği, 700 çocuğun iftar sofrasında yerini aldığı çocuklarla iftar programı, Milletvekili Metin Külünk’ün katılımıyla gerçekleştirdi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Ak Parti Ataşehir’in “Çocuklarla İftar Programı”na Ak Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av. Mustafa Naim Yağcı, İlçe Kadın kolları Başkanı Neslihan Yurtdagül, Ak Parti  İlçe Başkan Yardımcıları ve Ak Parti  Yönetim kurulu üyelerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

BİR AKŞAM DA ÇOCUK OLMAK İSTEDİK

“Dünyanın güzel süsü, masum ve günahsız, göz aydınlığı evlatlarımızla, iftar coşkusunu yaşadık” ifadeleri ile iftar sonrası açılış konuşmasına başlayan Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av.M.Naim Yağcı, çocuklara özel iftar programına katılan bütün çocukları selamlayarak; “Onların gözlerindeki canlılık, yüzlerine yansıyan saflık ve içten gelen sıcaklığı yaşamak, bir tebessümlerine ortak olmak, bir akşam da çocuk olmak istedik. Bu akşam, onlara özel hazırladığımız iftar programında, geleceğimizin mimarları çocuklarımıza, hayatlarında iz bırakacak, unutamayacakları bir ramazan ve güzel bir hatıra bıraktık inşallah…” şeklinde konuştu.

TEK MURADIMIZ ÇOCUKLARIMIZA GÜZEL BİR GELECEK BIRAKMAK

“Bütün çocuklarımızın gözlerinden öpüyorum” diye konuşmasını sürdüren Naim Yağcı sözlerini şöyle tamamladı;
“İnanıyorum ki bizler; siyasiler olarak, sizler anne ve babalar olarak, tek muradımız bu kadim medeniyet beşiğinde çocuklarımıza güzel bir gelecek bırakmaktır. İşin asıl özü budur. Çocuklarımızın da bizlerden ve sizlerden aldığı bu emanete sahip çıkacaklarından hiç şüphem yok ki;  şu karşımda duran ışıl ışıl gözler ve kocaman yürekleri buna şahittir.

KÜLÜNK “ASIMIN NESLİ GİBİ BİR NESİL KARŞIMDA”

Kendisini çocuklarla buluşturan iftar programını düzenleyen Ak Parti Ataşehir ilçe Bakanı Av. Mustafa Naim Yağcı şahsında ile şahsında Ak Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, çocukların geleceğin teminatı, kültürümüzün temsilcileri olduklarını vurgulayarak; “Geleceğimizin teminatı çocuklarımızla bizleri bu güzel ve anlamlı iftarda buluşturan ilçe başkanımıza ve yönetimine teşekkür ederim. Çocuklarımız; bu toprakların, kültürün ve geleceğimizin mutlak teminatı ve ilerideki temsilcileridir. Şu karşımda duran çocuklarımız içinden nice alimler. Bilim adamları ve devlet adamları çıkacaktır. Hepimizin mutlak görevi çocuklarımız için bu zemini oluşturmak ve onlara iyi bir gelecek bırakmak olacaktır” diye konuştu.

Külünk konuşmasının son bölümünde, “Hani Şair diyor ya; “Asımın Nesli Gibi Bir Nesil”  işte o nesil karşımda dimdik duruyor. Bu vesileyle kadir gecenizi ve yaklaşan bayramınızı tebrik eder ülkemize ve tüm mazlum coğrafyaya hayırlar getirmesini temenni ederim” ifadelerini kaydetti.

İftarın ardından açılan stantlarda çocuklara pamuk şeker, Osmanlı macunu ve şeker ikram edildi.

Düzenlenen gölge oyununun ardından çocuklara çeşitli hediyeler verilerek program sonlandırıldı.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ