logo

Ak Parti Ataşehir Temayül Sonucu Belli Oldu

Ak Parti Ataşehir İlçe Başkan adayının belirlenmesi amacıyla yapılan temayül yoklamasının sonuçları Genel Merkeze değerlendirilmek üzere Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı’na gönderildi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Ak Parti Ataşehir İlçe Başkan adayının belirlenmesi amacıyla yapılan temayül yoklamasında teşkilat tercihinin ilk sırasında Sinan Ayrancı yer aldı.

Ak Parti Ataşehir Olağan İlçe Kongresi öncesi Ak Parti Ataşehir İlçe Başkan adayının belirlenmesi amacıyla yapılan temayül yoklamasının sonuçları Genel Merkeze değerlendirilmek üzere Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı’na gönderildi.

Ak Parti Ataşehir İlçe Başkan adayının belirlenmesi amacıyla yapılan temayül yoklamasında teşkilat tercihinin ilk sırasında Sinan Ayrancı yer aldı.

Ak Parti Ataşehir İlçe Başkan adayının belirlenmesi amacıyla teşkilat mensuplarının tercihlerinin belirlendiği temayül yoklaması yapıldı. Genel Merkez tarafından Ataşehir’de Mustafa Naim Yağcı ile devam etmeme kararının iletilmesi sonrasında dikkatler Genel Merkez tarafından yapılacak atamaya çevrildi. Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanlığı Kongresinde belirleneceği ekibi ile Ak Parti Ataşehir İlçe yönetimini oluşturacak Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı adayının kim olacağı merak ediliyor.

Genel uygulama olan temayül yoklaması ile Ak Parti Ataşehir teşkilatının İlçe Başkan adayı tercihleri belirlendi. Teşkilatın Ak Parti İlçe Başkan adayı tercihlerinin belirlendiği temayül yoklaması, sonuçları değerlendirmelerin yapılarak İlçe Başkan adayının belirleneceği Ak Parti genel Merkezine gönderilmek üzere, İstanbul İl Başkanlığı’na iletildi.

AK PARTİ ATAŞEHİR İLÇE TEŞKİLATININ İLK TERCİHİ: SİNAN AYRANCI

Değerlendirilmek üzere üst kurullar gönderilen ve teşkilatın Ak Parti İlçe Başkan adayı tercihlerinin belirlendiği temayül yoklaması sonucunda teşkilat tarafından İlçe Başkanı tercihinin ilk sırasında halen Ak Parti Ataşehir İlçe Teşkilat Başkanı, İlçe Başkan Yardımcısı ve SKM Başkanı görevlerini yürüten Sinan Ayrancı yer aldı.

Temayül yoklamasında teşkilat tercihinin ikinci ve üçüncü sırasında ise Ataşehir Belediye Meclisi üyesi olarak görev yapan Mahmut Yörük ve Ahmet Ayhan Kayaoğlu yer aldı.

Şimdi bütün gözler Ak Parti Genel Merkez tarafından Ataşehir için verilecek karara çevrildi. Genel Merkez, teşkilatın Ak Parti İlçe Başkan adayı tercihlerinin belirlendiği temayül yoklaması sonucunun değerlendirilmesi sonucunda karar verecek.

SİNAN AYRANCI KİMDİR?

7 ekim 1975 tarihinde, Çankırı’ya bağlı Orta ilçesinin Yaylakent Kasabasında dünyaya gelen ilkokul ve ortaokul eğitimini bu kasabada, lise eğitimini de Ankara Yeşilöz Lisesinde tamamlayan Sinan Ayrancı,  Amerikan Newport Üniversitesi İşletme bölümünden mezunu oldu.

Türkiye’nin farklı şehirleri ile birlikte, Rusya ve Kazakistan’da Mekanik ve İnşaat sektörü alanlarında çalışmalarda bulundu. 1997 yılında evlendikten sonra Almanya’nın Hannover kentinde yaşamaya başladı. Başta inşaat sektörü olmak üzere çeşitli alanlarda araştırmalar yaptı. 2005 yılında Türkiye’ye kesin dönüş yaptı. Sinan Ayrancı, Ayrancı Grup çatısı altındaki Aytes Mühendislik ve Arge Mühendislik İnşaat kuruluşlarında Yönetim Kurulu Başkanlığı, Ayaz Yapı ve Ayaz İnşaat’ta şirket ortaklığı yapmaktadır. Mekanik alanda uyguladıkları farklı projelerle sektöre öncü olmuş ve bu alanda birçok ödül almıştır.

Sinan Ayrancı çeşitli dernek, sivil toplum örgütleri ve yardım kuruluşlarında aktif rol almıştır. 2008 yılında Ak Parti Ataşehir İçerenköy Mahalle Yönetim Kurulu Üyeliği ile siyasi hayatına başlamıştır. 2009 yılında Ak Parti Ataşehir İlçe Yedek Yönetim Kurulu üyeliğine geçen Ayrancı, 2011 yılında İlçe Asil Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulundu. 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimi, 7 Haziran 2015 Genel seçimleri, 1 Kasım 2015 Genel seçimleri, 16 Nisan 2017 Referandum seçimlerinde Ak Parti Ataşehir Seçim Koordinasyon Merkezi(SKM) Başkanlığı görevini başarı ile yerine getirmiştir. 2013 yılından itibaren Ak Parti Ataşehir İlçe Teşkilat Başkanı olarak görevlendirilen Ayrancı bu görevi halen başarıyla yürütmektedir. İyi derecede Almanca bilen Sinan Ayrancı, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
7239 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

Ak Parti Ataşehir Temayül Sonucu Belli Oldu” için 2 Yorum

  1. CENK ERDEN : diyor ki:

    Verin coşkuyu. Adam skm başkanlığını başarıyla yapmış mış şimdiye kadar kaç tane seçim oldu Mustafa Kemalde kaç okuldan adam gibi sandık bilgilerini alabilmiş sorun cevaplasın. Kaç seçimdir 2 ilçe başkanı ve 2 belediye bşk adayı geldi geçti habire eziliyorlar Ataşehirde ama skm başarılıymış. Hadi ordan. Geçici İl başkanı geçip gitmeden bu veya benzerlerini Ataşehirin başkanı yaparsa Ataşehire sağlam kazık atılmış olur. Basit bir refere, liyakat için yeterliyse vay bu memleketin haline. Ataşehiri isteyenler malesef yeni bir hezimetin tanığı olacaklar.

  2. Zeynep : diyor ki:

    Naim bey in iş yapmadığı aşikar. En azından imar ile ilgili tek sözü Yok. Mübarek yasaklı cümle sanki. En büyük sorun imar tek bir lafı Yok. Düğün dernek gezerek başkancılık oynadı. Yapma etme dedik açıklama yap ayağın kayar dedik Yok. Tek cümle Yok . E şimdi gelecek aday da kendisinin yardımcısıydı. O da ne gördüyse onu yapacak . Yani baş değişecek geriye kalan aynı . Olan yine imar bekleyen bizlere olacak. Oy alma şansınız Yok. Artık imar yoksa oy da Yok . Üzgünüz. Seçimin galibi CHP yi şimdiden tebrik ediyorum.