logo

Ak Parti Ataşehir’de Yerel Basınla Kahvaltı

Ak Parti Ataşehir’de Yerel Basınla Kahvaltı

ak_atasehir_basinAk Parti Ataşehir İlçe Teşkilatı, İstanbul 1 Seçim Bölgesi olan Anadolu Yakasına yönelik yayın yapan basın kuruluşları temsilcileri ile kahvaltıda bir araya geldi.

Recep Kenan / itvhaber.com

Ak Parti Ataşehir İlçe Merkezi’nde gerçekleşen kahvaltılı basın buluşmasında Ataşehir Belediyesi’nin geride kalan 1 yıllık dönemi ile ilgili değerlendirmeler yapan Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av. Mustafa Naim Yağcı’ya Ataşehir SKM Başkanı Sinan Ayrancı, Ataşehir belediye Meclisi Grup Başkan Vekili ve Meclis Üyesi Mustafa Cevat Arzık, ilçe yöneticileri Selami Kaplan, Zafer Düşgün, Metin Kale’de eşlik etti.

Belediye meclis toplantısında Ataşehir Belediyesi’nin faaliyet raporunun görüşmeleri sırasında eleştirilerini dile getirdiklerini belirten Mustafa Naim Yağcı, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’ye makul bir süre tanıdıklarını, bir yılını tamamlayan belediye başkanı ile ilgili muhalefet faaliyetlerini artıracaklarını söyledi.

IMG_0099

Vaatlerin Takipçisi Olacağız

Battal İlgezdi’ni yerel seçimde muhtarlıklar için bina ve prestij caddeleri vaatleri olduğunu hatırlatan Naim Yağcı İlgezdi’nin seçim vaatlerini unutmuş olabileceğini ancak kendilerinin vaatlerin takipçisi olacaklarını söyledi.

Başörtüsünden engeli, yargıdan vesayeti kaldırdıklarını yapısal dönüşümle birlikte de Adalet Saraylarını yenilediklerini vurgulayan Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av. Mustafa Naim Yağcı, dönemlerinde vatandaşlara başkalarının engelledikleri Kuran Kurslarında okuma Kuran okuma haklarını geri verdiklerini söyledi.

Koalisyonlardan Ne Bekliyorlarak_atasehir_basin-

İddia edildiği gibi Ak parti iktidarı ile memleketin geriye gitmeyeceğini aksine Ak Parti olmazsa geriye gideceğini belirten Naim Yağcı, kendilerine karşı koalisyon çalışması olduğunu iddia ederek, “Koalisyonlardan ne bekliyorlar?” diye sordu.

Karşımızda İktidarı Hedefleyen Bir Parti Yok

CHP’nin seçim bildirgesinde 8 yıllık kesintisiz eğitim istediğini ve başkanlık sistemine karşı çıktığını hatırlatan Av. Mustafa Naim Yağcı değerlendirmesine şöyle devam etti; “Ak parti’nin toplumu gerdiği iddia ediliyor. Toplumu geren muhalefettir. CHP’nin vaatlerine baktığımızda iktidarı değil muhalefeti hedeflediğini görüyoruz. Belediyeleri idare edemeyenler ülkeyi mi idare edecek? Karşımızda iktidarı hedefleyen bir parti yok. Ak Parti’yi iktidardan düşürmek üzere koalisyon oluşturan partiler var.”

IMG_0106

Ataşehir’i CHP’nin İnisiyatifine Bırakamayacağız

Ataşehir’deki imar çalışmaları ile ilgili; Yenisahra ve Yakın Çevresi 1/5 Binlik Nazım İmar Palanı ile ilgli itirazların olduğunu bu yüzden geri çekilen palanın önümüzdeki ay meclisten geçmesini beklediklerini söyleyen Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av. Mustafa Naim Yağcı, Tuzcuoğlu bölgesinde eski imar ile yeni imar arasında seçeneği hakkının yer alma olasılığı olduğunu söyleyerek; “Ataşehir Belediyesi’nin plana itirazları var. İçerenköy, Mustafa Kemal, Aşık Veysel ve Ferhatpaşa ile ilgili çalışmalar var. Ataşehir Belediyesi Büyükşehir’e proje ile gitmiyor” diyerek, Ataşehir’i CHP’nin inisiyatifine bırakamayacaklarını söyledi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ