logo

Ak Parti İstanbul Düğümü Çözüldü: Büyükşehir Adayı Murat Kurum

Ak Parti İstanbul Düğümü Çözüldü: Büyükşehir Adayı Murat Kurum

Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayını AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı’nda “Yeniden İstanbul” sloganıyla açıkladı.

Recep Kenan / itvhaber.com

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı İstanbul Milletvekili Murat Kurum oldu.

Toplantıda, Cumhur İttifakı‘nın 31 Mart Pazar günü yapılacak mahalli idareler seçiminde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının, AK Parti İstanbul Milletvekili Murat Kurum olduğu açıklandı.

11’i büyükşehir 26 ilin adayını açıklayan Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Başkan adayı olarak Murat Kurum’u “İstanbul muradına kavuşacak. El ele vererek İstanbul’u fetret devrinden çıkaracağız. İstanbul’un kaybedecek bir 5 yılı daha olmadığına inanıyoruz” ifadeleri ile belirlediklerini duyurdu.

İSTANBUL MURADINA KAVUŞACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İstanbul muradına kavuşacak. El ele vererek İstanbul’u fetret devrinden çıkaracağız. İstanbul’un kaybedecek bir 5 yılı daha olmadığına inanıyoruz” dedi.

İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı’nda Cumhur İttifakı 31 Mart Pazar günü yapılacak mahalli idareler seçiminde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı, AK Parti İstanbul Milletvekili Murat Kurum olduğu açıklandı.

Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yeniden İstanbul, Yeniden AK Parti. Hazırız, kararlıyız. Hayırlı olsun” sloganlarıyla Murat Kurum’un İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığını ilan etti.

İBB BAŞKAN ADAYI MURAT KURUM KİMDİR?

Murat Kurum, Ankara’nın Çankaya ilçesinde 7 Mayıs 1976’da doğdu. İlk ve ortaokul eğitimini Ankara’da tamamlayan Kurum, 1999 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.

Yüksek lisansını Okan Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde Kentsel Dönüşüm üzerine yapan Kurum, 1999 ile 2005 yılları arasında çeşitli özel kuruluşlarda çalıştı.

TOKİ Uygulama Daire Başkanlığı’nda 2005 yılında uzman olarak çalışan Kurum, 2006-2009’da TOKİ İstanbul Uygulama Daire Başkanlığı Avrupa Yakası Uygulama Şube Müdürlüğü, 2009-2018’de Toplu Konut İdaresi Başkanlığı iştiraki Emlak Konut GYO A.Ş. Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini üstlendi.

Murat Kurum 2018 yılında, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk kabinesine Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı olarak atandı.

2018-2023’te bakanlık görevini sürdüren Kurum, 14 Mayıs 2023’te gerçekleştirilen Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde, AK Parti İstanbul Milletvekili olarak seçildi.

TBMM Çevre Komisyonu Başkanlığı görevini de yürüten Kurum, evli ve 3 çocuk babası.

Paylaşın:
Etiketler: » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ