logo

AK Parti – MHP Görüşmesinden Koalisyon Çıkmadı

AK Parti – MHP Görüşmesinden Koalisyon Çıkmadı

davutoglu-bahceliAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 2.5 saatlik  görüşmesinden koalisyon çıkmadı. Erken Seçim ve seçim hükumeti Geliyor.

Recep Kenan/itvhaber.com

Başbakan Ahmet Davutoğlu, anlaşmazlıkla sonuçlanan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu görüşmelerinden sonra MHP lideri Devlet Bahçeli ile yaptığı koalisyon görüşmesinden de sonuç çıkmadı.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, hükümet kurma çalışmaları kapsamında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bir araya geldi.

Kars Kağızman’da şehit olan uzman çavuş Nurettin Öztürk’ün Kocatepe Camii’nde düzenlenen cenaze törenine katılan Davutoğlu ve Bahçeli cenaze töreninden sonra saat 14:21’de Meclis’te buluştu. İki liderin koalisyon görüşmesi saat 16.50’de sona erdi.

Bahçeli’nin Meclisteki makamında gerçekleşen görüşmeye, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın da katıldı.

Devlet Bahçeli’nin TBMM’teki makamında basına kapalı gerçekleşen ve aklaşık 2,5 saat süren görüşme sonrası  ilk açıklama Davutoğlu’dan geldi.

DAVUTOĞLU BAHÇELİ 2,5 SAAT GÖRÜŞTÜ

DAVUTOĞLU BAHÇELİ 2,5 SAAT GÖRÜŞTÜ

“Bahçeli, AK Parti ile koalisyon mümkün görmediğini Söyledi”

Davutoğlu açıklamasında; “Bahçeli ile bir görüşme gerçekleştirdik. Yol haritasını kararlılıkla sürdürüyoruz. Kılıçdaroğlu ile yaptığımız görüşme netice vermemesi üzerine Sayın Bahçeli ile bir araya geldik.

MHP Genel Başkanı Bahçeli ile son derece samimi ve dürüst, açık yürekli bir görüşme yaptık. Daha önce kamuoyuyla paylaşmış olduğu 4 konuyu da gündeme getirerek, bunlar tek tek ele alındığında AK Parti ile bir koalisyon imkanını mümkün görmediğini ifade etti. Azınlık hükümetine ve Erken Seçim Hükümetine sıcak bakmadığını söyledi. Kendisinin yaklaşımını saygıyla karşıladığımı ifade ettim” dedi.

“ Seçim hükümetine katılmayacağız”

Akşam saatlerinde yazılı açıklama yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dört koşullarının AKP tarafından kabul edilmediğini, böylece hükümet kurulması için gereken uzlaşma zemininin de oluşmadığını vurguladı.

Bahçeli, 45 günlük sürenin dolmasıyla cumhurbaşkanının sorumluluğunun aktif hale geleceğini belirtirken, partisinin kurulacak seçim hükumetine katılmayacağını ve herhangi bir üye vermeyeceğini de söyledi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ