logo

AK PARTİ’DEN TEŞKİLATLARA ‘FETÖ’ GENELGESİ

AK PARTİ’DEN TEŞKİLATLARA ‘FETÖ’ GENELGESİ

AK_Parti_genelgeAK Parti, teşkilatlarındaki ve belediyelerdeki FETÖ/PDY Terör Örgütü mensuplarının ayıklanması çalışmalarında dikkat edilmesi gereken hususlara ilişkin genelge yayımladı.

Recep Kenan/itvhaber.com

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı imzasıyla teşkilatlara gönderilen genelgeyle teşkilatlardaki ve belediyelerdeki FETÖ/PDY mensuplarını ayıklama çalışmalarının “ivedilikle ve özenle” yürütülmesi istendi.

AK PARTİ’DEN TEŞKİLATLARA VE BELEDİYELERE “FETÖ” GENELGESİ

15 Temmuz gecesinde, Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde sinsice örgütlenmiş FETÖ çetelerinin, devlete ve millete karşı haince saldırıya geçerek, ülke yönetimini kaosa sürüklemek, iç savaş ortamı oluşturmak istendiğine dikkat çekilen genelgede, “FETÖ/PDY ile bağlantısı bulunanları ve menfur darbe girişimine destek verenleri teşkilatımız içinde fitne ve dedikoduya izin vermeden ivedilikle arındırma çalışması yapın” denildi.

FETÖ Terör Örgütü ile hukuk içinde sonuç alıcı etkin bir mücadelenin verilebilmesi için üç ay süreyle Olağanüstü Hal (OHAL) Kararı alınıp Meclis’te onaylandığının hatırlatıldığı genelgede, teşkilatlara ve belediyelere düşen göreve vurgu yapılarak; FETÖ/PDY mensuplarının kamu kurum ve kuruluşlarından ayıklanması ile ilgili çalışmalarının devam ettiği hatırlatılan genelgede, aynı şekilde teşkilatların ve belediyelerin de titiz bir çalışma ile ayıklama çalışmaları yapması istendi.

YAYINLANAN GENELGEDE ŞUNLAR KAYDEDİLDİ:

“OHAL ilanını gerekli kılan amaçlar itibarıyla teşkilatlar ve belediyelerimizin de çalışmalar yapması gerekmektedir. FETÖ/PDY’nin milli iradeye karşı gerçekleştirmek istediği hain ve alçak darbe girişimi, aziz milletimizin şanlı direnişi, kurucu genel başkanımız ve liderimizin dik duruşu ve Hükümetimizin kararlılığı ile akamete uğratılmıştır. Darbe girişimi sonrasında, söz konusu ihanet ve terör şebekesi hakkında yürütülen mücadele, bütün yönleriyle sürdürülmekte, FETÖ/PDY ile bağlantısı bulunan ve menfur darbe girişimine destek verenler ve bu örgütle bağlantısı bulunanlar, kamu kurum ve kuruluşlarından, ihraç, açığa alma ve görevden uzaklaştırma yöntemleriyle arındırılmaktadır.

Zor günlerden geçtiğimiz bu süreçte terör örgütü mensuplarının, gerek kamu kurumlarında gerekse parti teşkilatımızda görev yapanlar hakkında gerçeği yansıtmayan iddialar ortaya atarak fitneye neden olabilecekleri, bu yüzden birlik ve beraberliğimizin zarar görebileceği dikkatlerden kaçmamalıdır. Bu sebeple terör örgütü ile herhangi bir bağı bulunmayan kişilerin iyi analiz edilmesi, sürecin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi açısından son derece büyük önem arz etmektedir.

Ülkemizde huzur ve güven ortamının yeninden tesis edilebilmesi için Hükümetimizle birlikte yoğun gayret sarf ettiğimiz bu süreçte, FETÖ mensuplarının ayıklanması ile ilgili çalışmalarımızın teşkilatımız içinde dedikodu ve fitneye mahal vermeksizin, titizlikle ve ivedilikle parti tüzüğümüz ve programımızda belirtilen kurucu değerler ve etik ilkeler ışığında yürütülmesinin gerekli olduğu bilinmelidir. Bu kapsamdaki çalışmalar, ivedilikle ve özenle yürütülmelidir.”

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ