logo

ANKARA VALİLİĞİNDEN YASAK

ANKARA VALİLİĞİNDEN YASAK

son_dakika_yasakAnkara’da istihbarat bilgilerinden toplu açık ve kapalı alanlarda toplantı, gösteri yürüyüşleri ve benzeri faaliyetlerde eylem yapılmak istendiği tahmini üzerine yasak geldi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Ankara Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada can ve mal güvenliğinin sağlanması, kamu düzenini ve esenliğinin korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, hak ve özgürlüklerin korunması amacıyla Ankara il sınırları içinde umuma açık alanlarda yapılacak her türlü toplantı ve gösteri yürüyüşler Ekim 2016 tarihinden başlamak üzere 30.11.2016 tarihine kadar yasaklandığı ifade ediliyor.

Ankara Valiliğinin yasak getirdiği tarihler içerisinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları ve 10 Kasım Atatürk’ü Anma etkinlikleri de yer alıyor.

Ankara Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle;

Valiliğimize ulaşan istihbarı bilgilere göre, yasadışı terör örgütlerinin ilimizde eylem arayışı içinde oldukları ve bazı hazırlıklar yaptıkları tespit edilmiştir. Özellikle insanların toplu olarak bulundukları açık ve kapalı alanlarda toplantı, gösteri yürüyüşleri ve benzeri faaliyetlerde eylem yapılmak istendiği tahmin edilmektedir.

Bu nedenle, can ve mal güvenliğinin sağlanması, kamu düzenini ve esenliğinin korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, hak ve özgürlüklerin korunması amacıyla Ankara il sınırları içinde;

2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu kapsamında yol, meydan, cadde, sokak, park gibi umuma açık alanlarda yapılacak her türlü toplantı ve gösteri yürüyüşleri ve 2559 sayılı Polis Vazife ve Salahiyetleri Kanununun Ek 1 inci maddesi kapsamında umuma açık alanlarda düzenlenecek oyun, temsil, açıklama ve çeşitli şekillerdeki gösteriler 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanununun 11 inci maddesinin verdiği yetkiye istinaden 17 Ekim 2016 tarihinden başlamak üzere 30.11.2016 tarihine kadar yasaklanmıştır.

Kamu kurum ve kuruluşlarının umuma açık alanlarda yapacağı etkinlikler, Valilik iznine tabidir.

Yukarıda belirtilen emir ve yasaklamalara uyulmaması halinde, ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde adli ve idari işlem yapılacaktır.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ