logo

ANNE ACISIYLA SAHNEYE ÇIKTI

ANNE ACISIYLA SAHNEYE ÇIKTI

cankiri_anne_acisiİlahi sanatçısı Hasan Dursun, annesini kaybettiği günün akşamında Çankırı’nın Orta ilçesinde düzenlenen iftar programına katılarak ilahilerini seslendirdi.

Ortalılar Derneği tarafından Orta ilçesinde düzenlenen geleneksel iftar programı Osman Dede Külliyesi’nin bahçesinde gerçekleştirildi.

Dernek Başkanı Yunus Yarımkaya, programın ardından yaptığı konuşmada, katılımın yoğun olmasının kendisini çok mutlu ettiğini kaydetti. Birlik beraberliği pekiştirmek amacıyla iftar programlarını düzenlediklerini dile getiren Yarımkaya, “İftar programlarımızdaki temel amacımız halkımız ile birlik ve beraberlik içinde mübarek ramazan ayının coşkusunu maneviyatını hep birlikte yaşamak.” diye konuştu.

İftarın ardından ilahi dinletisi yapıldığını söyleyen Yarımkaya, “Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da iftar programımızın akabinde ramazan etkinliklerimizi gerçekleştirdik. Ramazanın maneviyatını ve coşkusunu hep birlikte yaşadık. Tüm hemşehrilerimin önümüzdeki günlerde kutlayacağımız bayramını tebrik ediyorum.” dedi.

Geceye ilahileri ile katılan Hasan Dursun’un annesini kaybettiğini belirten Yarımkaya, “Ünlü ilahi sanatçısı hemşehrimiz Hasan Dursun bugün 18.00 sularında annesi Gül hanımı kaybetti. Buna rağmen sahneye çıkarak ilahilerini söyledi. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Kardeşimizin başı sağ olsun.” ifadelerini kullandı.

Yarımkaya, Dursun’un annesinin yarın öğle namazını müteakip Orta’da defnedileceğini söyledi.

Daha sonra sahneye çıkan ilahi sanatçısı Hasan Dursun, ilahilerini seslendirdi. Üzgün olduğu gözlenen Dursun’un, zaman zaman gözlerinin dolduğu görüldü.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ