logo

Ardahan’da Atatürk Silueti İlgi Görüyor

Ardahan’da Atatürk Silueti İlgi Görüyor

Ardahan’ın Damal ilçesinin Ata Mahallesi’nde  her yıl 15 Haziran – 15 Temmuz’da doğal olarak Karadağlar’ın eteğinde görülen Atatürk silueti, bu yıl da yansımaya başladı.

Her yıl 15 Haziran-15 Temmuz tarihleri arasında ortaya çıkan doğal Atatürk silueti, havaların yağışlı ve bulutlu olması nedeniyle 5 gün gecikmeli olarak dün görülmeye başlandı. Karadağ sırtlarına yansıyan Atatürk’ün silueti, her gün saat 17.55- 18.10 arasında Ata Mahallesi’nden izlenebiliyor. Havanın bulutlu olmasına rağmen bir anda Karadağ sırtlarında güneşin açması ile birlikte görülmeye başlayan doğal mucizeyi takip eden gazeteciler silueti görüntüledi.

İlçede bu yıl ilk kez görülen siluet, havaların yağışlı olması nedeniyle kısa süreliğine ortaya çıktı. Vatandaşların olmadığı alanda gazeteciler siluetin ilk görüntüsünü almaya çalıştı.

Belediye Başkanı Ergin Önal, gazetecilere yaptığı açıklamada, 12 Temmuz Pazar günü “Atatürk’ün İzinde ve Gölgesinde Damal Şenlikleri“nin gerçekleşeceğini belirterek, her yıl olduğu gibi bu yıl da kutlamaların renkli geçeceğini söyledi.

Henüz zamanlarının olduğunu, şenliklerde çeşitli etkinlikler planladıklarını ifade eden Önal, “Biz yıllar önce olduğu gibi aynı niyetle bu etkinliği gerçekleştireceğiz. Çünkü buradaki tek amaç ve gayemiz daha çok insanı bölgeye çekmektir. Daha çok Damal‘ı tanıtmak ve daha çok Atatürk’ü tanıtmaktır. Herkesçe malum, bu doğa olayı sadece bize ait. Dünyada belki eşi benzeri olmayan bir doğa olayı. Bu nedenle etkinlikler ne kadar verimli olursa bizler o kadar amacımıza ulaşmış oluruz” dedi.

ataturk_ardahan_siluet-2

KAYNAK: NTV

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ