logo

ARTVİN’DE CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU’NUN KONVOYUNA SALDIRI

ARTVİN’DE CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU’NUN KONVOYUNA SALDIRI

artvin_chp_kilicdarogluArtvin’in Şavşat ilçesinden Ardanuç ilçesine giden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna Yanıklı köyü yakınlarında saldırı düzenlendi, 3 asker yaralı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Artvin ziyareti sırasında konvoya saldırı düzenlendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna Artvin’in Şavşat ilçesinden Ardanuç ilçesine gittiği sırada Yanıklı köyü yakınlarında saldırı düzenlendi.

3 ASKER YARALANDI

İçişleri Bakanı Efkan Ala tarafından CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun sağlık durumunun iyi olduğu bilgisi verildi. Terör örgütü PKK’nın düzenlediği ifade edilen saldırıda 1’i ağır olmak üzere 3 askerin yaralandığını söyledi.

artvin

KORUMALAR TERÖRİSTLERLE ÇATIŞTI

Artvin’in Şavşat ilçesinden Ardanuç ilçesine giden CHP lideri Kılıçdaroğlu ve CHP’lilerin de aralarında bulunduğu konvoya bir grup terörist tarafından ateş açıldı. Güvenlik güçleriyle ve CHP liderinin korumaları ile saldırganlar arasında çatışma çıktı.

GÜVENLİ BÖLGEDEKİ KILIÇDAROĞLU, “ARTVİN PROGRAMINA DEVAM”

Güvenli bölgeye alınırken sağlık durumunun da iyi olduğu öğrenilen, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun Artvin programının iptal edilmemesini istediği açıklandı.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI, GÜVENDEYİM

Güvenliği için Karayolları Bölge binasına götürülen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Ulusal TV’lerde canlı yayınlarına telefonla bağlanarak, gerekli güvenlik önlemlerinin alındığını, güvende olduğunu belirtti.

Kendi açısından bir sorun olmadığını ifade eden Kılıçdaroğlu,  çatışma bölgesinden güvenlik güçleri tarafında çıkarıldığını kaydederek; “Karayolları binasındayım, herhangi bir sorunumuz yok. Gerekli güvenlik önemleri alınmış durumda. Bir çatışmanın olduğu bir alanda olumsuz bir tablo yaşadık. Güvenlik güçleri zaten süratle önlemlerini aldılar ve bizi o alandan çıkardılar. Benim açımdan kaygı yok. Umarım güvenlik güçleri açısından da herhangi bir can kaybı olmaz. En büyük arzumuz da o…” diye konuştu.

TERÖRİST UNSURLARCA ÖNCÜ GÜVENLİK EKİBİNE ATEŞ AÇILDI

Konvoyun korumasını savunmak üzere görevlendirilmiş öncü güvenlik ekibi jandarma aracına terörist unsurlarca ateş açıldığını kaydeden İçişleri Bakanı Efkan Ala, saldırıda açılan ilk ateşle 3 askerin yaralandığını kaydederek; “Bu ateş sonucu aracı kullanan jandarma er başından ağır yaralanmıştır. İki astsubay da hafif yaralanmıştır. Kendisiyle telefonda görüştüm Sayın Kılıçdaroğlu ile kendisinin durumu gayet iyi. Büyük üzüntü duyduğumu ifade ettim, o da metanetle karşıladı. Biz bu seyahatin en güvenli şekilde geçmesi için orada kritik bazı unsurlar var. Orada tedbirler alınmıştır. Şimdi kendisini daha güvenli araçlarla istediği yere götüreceğiz. Emniyet Müdürümüz de konvoydaydı. Gerekli tedbirler alınıyor, alındı” dedi.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ