logo

ARZU ÖNER ‘YUVANIZA HOŞ GELDİNİZ’

ARZU ÖNER ‘YUVANIZA HOŞ GELDİNİZ’

chp_kadinAtaşehir Esatpaşa Mahallesinde ikamet eden 50 kadın  Arzu Öner Karayağız’ın katıldığı törenle CHP’ye üye oldu. Partiye katılım nedeniyle kahvaltılı toplantı düzenlendi.

Toplantıya; CHP İl Kadın Kolları Başkanı Arzu Öner Karayağız ve yönetim kurulu üyeleri, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, Ataşehir Belediye Başkan yardımcısı Abdullah Der, CHP Ataşehir Kadın Kolları Başkanı Nihan Erol ve yönetim kurulu üyeleri, Esatpaşa Mahalle Muhtarı Turhan Kızıldaş ile çok sayıda kadın katıldı.

Toplantıda ilk konuşan CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak; “Kadın demek özgürlük, eşitlik, ülkesinin birliğine kardeşliğine katkı sunan demektir.  Güzel bir sözümüz var. Lokmalarını paylaşanların dostlukları daim olur. Bu birliğe çok ihtiyacımız var. Bu ülkede kimsenin burnu kanamaması için en çok hassasiyet gösteren kadınlardır. Israrla değerlerimize sahip çıkacağız. Bununda adresi CHP’dir. Her biriniz kendinize yakın gördüğünüz fakat bizi tanımayanlarla birlikte bu oluşuma güç verirseniz daha güçlü olacağız.  Demokrasimiz ve özgürlüğümüz için hep birlikte çalışacağız. Hedefimiz 2023 yılında Cumhuriyetimizin 100’cü yılını birlikte kutlamak olmalıdır “ dedi.

CHP İl Kadın Kolları Başkanı Arzu Öner Karayağız, bu ülkede kadınlar öyle baş tacı değiller diyerek; “ Bu ülkede kadınlar kendi canlarını korumaktan korkar hale gelmişler. Bu ülkede kadınlar kendileri ile ilgili karar aldıklarında canlarıyla öder hale geldiler. Bu ülkede kadın olmak sadece anne ve eş olmak üzerine algılar oluşturuldu.  Birey olmak bizim hakkımız değil. Oysa toplumun yüzde ellisini oluşturan biz kadınlar, unutmayalım ki diğer yüzde elliyi de yetiştirenleriz. Haklarımız için direniyoruz CHP’li kadınlar olarak.  Dolayısıyla bugün burada bizlerle birlikte olmanız, bizim kadın olarak verdiğimiz mücadelede yanımızda yer almanız bizim için çok kıymetli. Kadın olarak yürekli olarak ben de varım dediğiniz için sizleri yürekten alkışlıyorum.  Partimize bugün katılacak arkadaşlarımıza hoş geldiniz demek istiyorum.  Çünkü CHP sizin eviniz, sizin yuvanız. Yuvanıza ve evinize hoş geldiniz diyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmalardan sonra, üyelik formlarını dolduran kadınlara parti rozetleri, Arzu Öner Karayağız, Nihan Erol ve diğer yönetim kurulu üyeleri tarafından takıldı.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ