logo

ASİDAD SEVGİ ULUĞ İLE DEVAM EDİYOR

asidad-0İlk kongresini Küçükbakkalköy’deki merkezinde gerçekleştiren ASİDAD (Ataşehir Sivas Kültür Dayanışma ve Eğitim Derneği)’ın Genel Kurulu Sevgi Uluğ ile devam kararı aldı.

Recep Kenan/itvhaber.com

ASİDAD 1. Olağan Genel Kurulu Divan Başkanlığı’na seçilen Doğan Çakmak yaptığı konuşmada, Lozan’a dil uzatmanın 100 yıl önce kurtuluş Savaşında Kemal Atatürk ve arkadaşlarından istediklerini alamayan emperyalistlere; “Mustafa Kemal Atatürk’ten alamadığınızı ben size vermeye hazırım. Benim kullanılma tarihim henüz geçmedi” mesajı olduğunu iddia etti.

asidad-13

6 ay önce açılışı yapılarak Ataşehir’de hemşehrilerine hizmet vermeye başlayan kısa adı ASİDAD olan Ataşehir Sivas Kültür Dayanışma ve Eğitim Derneği ilk kongresini yaptı. Sevgi Uluğ yeniden dernek başkanlığına seçildi.

asidad-20

SEVGİ ULUĞ YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ

Ataşehir Sivas Kültür Dayanışma ve Eğitim Derneği (ASİDAD)’nin Küçükbakkalköy Prestij Caddesi’ndeki dernek merkezinde yapılan 1. Olağan Genel Kuruluna; CHP İstanbul eski İl Yöneticisi ve milletvekili adayı Doğan Çakmak, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak ve dernek üyeleri katıldı.

asidad-5

SES GETİRECEK ÇALIŞMALARA İMZA ATACAĞIZ

Kongrenin açılış konuşmasını yapan kurucu Başkan Sevgi Uluğ; “ASİDAD olarak 6 ay bir geçmişi olan bir derneğiz. Daha çok yeniyiz ve ilk genel kurulumuzu yapıyoruz. Bu kısa süre içinde iyi işler yaptığımızı, aktif bir STK örneğini gösterdiğimizi düşünüyoruz. Genel kuruldan sonrada daha aktif çalışacağımızı, üye sayımızın artacağını ve ses getirecek çalışmalara imza atacağımıza inanıyorum.  Çünkü böyle bir enerjimiz var.  Katılımınızdan ve verdiğiniz destekten dolayı siz hemşerilerime teşekkür ederim” dedi.

asidad-17

Divan başkanlığına oybirliği ile Doğan Çakmak seçildi. Divan üyelerinin seçiminden sonra saygı duruşu ardından İstiklal Marşı okundu.

asidad-2

KAYGILARIMIZI VE ÖNGÖRÜLERİMİZİ PAYLAŞMA İHTİYACIMIZ VAR

Sivil Toplum Kuruluşu olan ASİDAD’ın 1. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirmek üzere Divan Başkanlığı görevi veren üyelere teşekkür eden Doğan Çakmak, görevinin Genel Kurulu tamamlamak bilincinde olduğunu kaydederek, bir STK olan ASİDAD’ın kongresinde olduklarının altını çizerek; “Bir STK olan ASİD’ın Genel Kurulundayız. Siyasi kimliklerimizi bir kenara bırakarak, ülkemizin geldiği noktada kaygılarımızı ve öngörülerimizi paylaşma ihtiyacımız var” dedi.

asidad-1

LOZAN’A DİL UZATMAK “100 YIL ÖNCE ALAMADIĞINIZI BEN VERİRİM” DEMEKTİR

Ülkeyi yönetenlerin Lozan’a dil uzattığını ifade eden Doğan Çakmak Lozan’a dil uzatmanın 100 yıl önce kurtuluş Savaşında Kemal Atatürk ve arkadaşlarından istediklerini alamayan emperyalistlere; “Mustafa Kemal Atatürk’ten alamadığınızı ben size vermeye hazırım. Benim kullanılma tarihim henüz geçmedi mesajıdır”  şeklinde konuştu.

asidad-18

ÖRGÜTLÜ TOPLUM YARATAMAZSAK, GÖREVİMİZİ YERİNE GETİRMİŞ SAYILMAYIZ

Çakmak, “Biz bu gün ülke insanının sinmişliğini, sessizliğini giderecek, topumu daha duyarlı hale getirecek dayanışmaları gerçekleştiremezsek; cumhuriyetin değerlerine sıkı sıkıya sarılan bir örgütlü toplum yaratamazsak ülkemize karşı görevimizi yerine getirmiş sayılmayız. O anlamda STK olan ASİDAD’ın değeri öne çıkıyor” dedi.

Divan kurulunun maddeler üzerindeki görüşmeleri tamamlamasından sonra yapılan seçim sonunda Sevgi Uluğ yeniden başkan seçildi.
asidad-12

YENİ YÖNETİM ŞU İSİMLERDEN OLUŞTU:

ASİL YÖNETİM

1-Sevgi ULUĞ

2-Zeynel BÜYÜK

3-Hüseyin GÜNVEREN

4-Elif TÜZÜN

5-Kazım DAYAN

6-Gülperi ÇİL

7-Nejla BAKIR

8-Tayyar UÇAR

9-Ahmet Turan DEMİR

10-Melek DURAK

11-Ayşe ŞİRİN

DENETİM KURULU ASİL

1-Abdullah ECE

2-Feyzullah METİN

3-İbrahim YILDIZ

asidad-16

asidad-11

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
2865 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

ASİDAD SEVGİ ULUĞ İLE DEVAM EDİYOR” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    ASİDAD SEVGİ ULUĞ İLE DEVAM EDİYOR
    AYRINTI HABERDE, TIKLAYINIZ
    https://www.itvhaber.com/?p=101884
    #ASİDAD #Ataşehir #Sivas #Kültür #Dayanışma #Eğitim #GenelKurul #SevgiUluğ #DoğanÇakmak #CHPAtaşehir #HakkıAltınkaynak #Lozan #Atatürk