logo

“AŞURE ETKİNLİKLERİ” GÜVENLİK GEREKÇESİYLE YASAKLANDI

“AŞURE ETKİNLİKLERİ” GÜVENLİK GEREKÇESİYLE YASAKLANDI

asure-ankaraAnkara Valiliği, cemevlerinde ve diğer mahallelerde yapılacak toplu “Aşure etkinlikleri”ni güvenlik gerekçesi ile yasakladı. Yasak ilgililere tebliğle duyuruldu.

Recep Kenan/itvhaber.com

Ankara Valiliği tarafından yapılana açıklamada, “Terör örgütlerinin ilimizde yapılacak ‘aşure günü’ etkinliklerine yönelik eylem arayışı içinde olduğu” bilgisinin alındığı ifade edildi.

“Huzur ve güvenliğin sağlanması” gerekçisiyle aşure etkinliklerinin yasaklandığı ifade edildiği açıklamada, Cemevleri ve diğer mahallerde yapılacak toplu “Aşure etkinlikleri”nin yasaklandığını duyurdu.

Ankara Valiliği yaptığı yazılı açıklama ve yapılan tebliğde,  “Son zamanlarda ülke genelinde yaşanan terör olayları ve düzenlenmek istenen etkinliklere yönelik saldırıları geçekleştirilebileceğine yönünde istihbarati bilgiler ve Terör Örgütlerinin ilimize yapılacak “Aşure Günü” etkinliklerine yönelik eylem bilgileri alındığı” gerekçesiyle 14 Ekim 2016 Cuma gününden itibaren Ankara genelindeki Cemevleri ve diğer mahallerde yapılacak toplu “Aşure etkinlikleri”nin yasaklandığını duyurdu.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ