logo

ATAFEST’ten Coşkulu 23 Nisan Çocuk Şenliği

8.Ataşehir Kültür ve Sanat Festivali (ATAFEST) kapsamındaki ‘Çocuk Şenlikleri’ ülkemiz ve konuk ekiplerin kortej yürüyüş ve “Kardeşlik Zinciri” ile geldikleri alanda gerçekleşti.

Recep Kenan/itvhaber.com

Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen Ataşehir Kültür ve Sanat Festivali (ATAFEST)’nin 8.’si ülkemizi temsil eden Ataşehir ekipleri yanı sıra Arnavutluk, Almanya, Azerbaycan, Endonezya, Kırım, Kırgızistan, Kosova, Rusya ve Yakutistan’ı temsil eden ekiplerin katılımı ile gerçekleşti.

Ataşehir’de bir AVM’de yer alan gösteri merkezinde gerçekleşen 8. ATAFEST (Ataşehir Kültür ve Sanat Festivali) 500’ün üzerinde öğrencinin oluşturulan “Kardeşlik Zinciri” ile “kortej yürüyüşü” yaparak salona girişi ile başladı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenmen 8. ATAFEST (Ataşehir Kültür ve Sanat Festivali) Çocuk Şenliği’ne ev sahibi Ataşehir İlçe Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican ile birlikte; Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Ahmet Özcan ve yönetim kurulu üyeleri, CHP Ataşehir İlçe Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, MHP Ataşehir İlçe Başkanı Sadun Bizel ve yönetim kurulu üyeleri, İlçe Emniyet Müdürü Oğuz Kaan, GHSM Seyfi Güneysu, Ak Partili Belediye Meclis üyeleri Haluk Sadıkoğlu, Mukaiyl Bektaş, Ak Parti Ataşehir kadın Kolları Başkanı Neslihan Yurtdagül ve Ak Parti Ataşehir Gençlik Kolları Başkanı Fatih Kayacı ile yönetim kurulu üyeleri, İlçe Milli Eğitim Şube müdürleri, konuk öğretmen ve öğrenciler ile Ataşehir MEM’e bağlık okul müdürleri, öğretmenler, veliler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican ve Ataşehir İlçe Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu’nun günün anlam ve önemine vurgu yaptıkları konuşmalarının ar