logo

ATAMAD MALATYA’DA ‘GENÇLİK MERKEZİ’ İÇİN YER BAKTI

atamadAtaşehir Malatyalılar Derneği (ATAMAD)’nin, hayata geçirmeye çalıştığı Gençlik Merkezi Projesi’ni uygulamak için Malatya’nın Arguvan ilçesinde arazi incelendi.

Ataşehir Malatyalılar Derneği tarafından Arguvan’da yapılması planlanan Gençlik Merkezi Projesi için Devlet Su İşleri 92. Şube Müdürü Kenan Karabulut, Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş ve ATAMAD Başkanı Himmet Kaya ve yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı toplantı düzenlendi.

Daha sonra ise Devlet Su İşleri yetkilileri ile birlikte Gümüşlü (Kesirik) Mahallesinde arazi için yer tespiti yapıldı.

atamad_-

Gençlik Merkezi Projesinin Arguvan’a yapılması noktasında gerekli işlemleri yapmak için büyük bir çaba gösterdiklerini belirten Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş “Bizim için önemli olan bu projeyi Arguvan’a kazandırmak istiyoruz. Ataşehir Malatyalılar Derneği Yönetimine ve Dernek Başkanı Himmet Kaya’ya teşekkür ediyorum. Öncelikle Arguvan Belediyesi olarak bu projeyi önemsediğimizi belirtmek istiyorum. Bu proje için gerekli ön çalışmaları hazırlayarak Arguvan’a kazandırmak istiyoruz. Arazi için yetkililer ile birlikte yer bakıyoruz. Uygun bir arazi bulunduğu takdirde Arguvan’a bölgede önemli bir ihtiyaca hitap edecek olan Gençlik Projesini kazandırmış olacağız” diye konuştu.

Yapılması planlanan Gençlik Merkezi’nde, bilim merkezi, spor salonu, eğitim sınıfı, etüt ve okuma salonu, bilgisayar salonu; model uçak atölyesi, resim, film, tiyatro, dans, fotoğraf atölyeleri; su sporları merkezi, psikolojik danışma merkezi, kariyer merkezi, ziraat eğitim alanları yer alacak.

atamad-

KAYNAK:  Yeni Malatya Gazetesi

Etiketler: » » » » » » »
Share
910 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

ATAMAD MALATYA’DA ‘GENÇLİK MERKEZİ’ İÇİN YER BAKTI” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    ATAMAD MALATYA’DA ‘GENÇLİK MERKEZİ’ İÇİN YER BAKTI
    AYRINTI HABERİMİZDE, TIKLAYINIZ…
    https://www.itvhaber.com/?p=90537
    #AtaşehirMalatyalılarDerneği #ATAMAD #GençlikMerkezi #Malatya #Arguvan #ATAMADAraziBaktı #ArguvanBelediyeBaşkanı #MehmetKızıldaş #itvhaber #Himmet Kaya