logo

ATAŞEHİR AHMET TELLİ ÇOCUK VE HALK KÜTÜPHANESİ AÇILDI

ATAŞEHİR AHMET TELLİ ÇOCUK VE HALK KÜTÜPHANESİ AÇILDI

atasehir_kutuphaneAtaşehir Belediyesi Ahmet Telli Çocuk ve Halk Kütüphanesi’nin resmi açılış töreni yapıldı. Açılışa Battal İlgezdi ve CHP Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi katıldı.

Yeni eğitim-öğretim yılı öncesinde hizmet vermeye başlayan kütüphanenin resmi açılış töreni; Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, Şair-Yazar Ahmet Telli, Ataşehir Belediye Meclisi Başkan Vekili Sadi Özata, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcıları ve Birim Müdürleri, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak ile çok sayıda kitapseverin katılımıyla gerçekleştirildi.

16 Kasım Pazartesi günü saat 11:00’da açılışı yapılan Ahmet Telli Çocuk ve Halk Kütüphanesi’nde çocuklar için hikaye ve roman, yetişkinler için yerli ve yabancı; roman, hikaye, şiir kitapları ile ansiklopedilerden oluşan 10 bin kitap yer alıyor.

Açılış kurdelelisinin kesilmesinin ardından konuşma yapan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “Önemli olan bir şair ve yazar yaşarken onun ismini bir yere verebilmektir. Nazım Hikmet’in yolundan giden değerli Şair ve Yazar Ahmet Telli’nin adını Ataşehir’deki bir kütüphanede ölümsüzleştirmek bizi çok mutlu etti” dedi.

Şair – Yazar Ahmet Telli törende yaptığı konuşmada; “Kütüphaneler, insanlığın biriktirdiği hafızadır. Kütüphaneler bellektir. Kütüphaneler; cesaret, umut ve barışın mekanlarıdır. Ancak kitaplar kütüphanelere ruh vermezler, okurlarla birlikte kütüphaneler şahsiyet kazanır. Bu kütüphanenin açılmasına katkı sağlayan herkese teşekkür ederim” dedi. Açılış töreni sonrası Ud dinletisi eşliğinde kokteyl düzenlendi.

Ataşehir’in merkez noktalarının birinde kurulan kütüphane, İçerenköy Mahallesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Caddesi No:108-110 adresinde, “Ataşehir Belediyesi Kadın Sağlığı, Mamagrofi ve Kemik Yoğunluğu Ölçümü Görüntüleme Merkezi”nin üst katında hizmet veriyor.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ