logo

ATAŞEHİR ANADOLU YAKASINDAKİ ORDULULARI BULUŞTURDU

ATAŞEHİR ANADOLU YAKASINDAKİ ORDULULARI BULUŞTURDU

atasehir_ordu (0-)Ataşehir Ordulular Derneği, İstanbul Anadolu Yakasında bulunan Ordu dernekleri ile STK başkan ve yöneticilerinin katıldığı bir istişare toplantısı düzenledi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Ertuğrul Köleoğlu’nun başkanlığını yaptığı Ataşehir Ordulular Derneği, Sahan Restoran’da Anadolu Yakasında bulunan Ordu Dernekleri başkan ve yöneticileri ile STK temsilcilerinin katıldığı kahvaltılı istişare toplantısında Ordulu kanaat önderleri ve STK yöneticilerini buluşturdu.

atasehir_ordu (22)

Ataşehir Ordulular Derneği, Akif Hamzaçebi, Ertuğrul Köleoğlu

Ertuğrul Köleoğlu başkanlığındaki Ataşehir Ordulular Derneği’nin ev sahipliğinde gerçekleşen istişare toplantısının sunuculuğunu Yapımcı-sunucu İrfan Şensoy yaptı.

Sahan Restoran’da yapılan Ordu dernekleri istişare toplantısına CHP İstanbul Milletvekilleri ve TBMM Başkan Vekili Akif Hamzaçebi ile birlikte; CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, CHP Ordu Milletvekili  Seyit Torun, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcıları Namık Sürmen ve Abdullah Der, Ataşehir Belediye Meclis üyeleri Merdan Özer ve Tuncay Akın Orhan, mahalle muhtarları, ORDEF Başkan yardımcısı Celalettin Dervişoğlu, İDOP Başkanı Cemil Can Dinç, İstanbul Anadolu Yakasında  bulunan Ordu derneklerinin başkan ve yöneticileri, Güvercin Sevenler Derneği Başkanı Niyazi Yaman ile STK temsilcileri ve davetliler katıldı.

atasehir_ordu (18)

Ataşehir Ordulular Derneği, Ertuğrul Köleoğlu

HAK ETTİĞİMİZ NOKTALARDA OLMADIĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUZ

Her sene Ataşehir Ordulular Derneği olarak geleneksel hale getirdikleri toplantılarında bu yıl tüm Anadolu yakasındaki Ordu dernek ve STK temsilcilerini bir araya getirmeyi planladıklarını kaydeden Ataşehir Ordulular Derneği Başkanı Ertuğrul Köleoğlu bir araya gelmenin, birlikte olmanın önemine dikkat çektiği açılış konuşmada; ” Her sene Ataşehir Ordulular Derneği olarak geleneksel hale getirdiğimiz toplantılarımıza bu yıl tüm Anadolu yakasındaki Ordulular dernek ve STK temsilcilerini bir araya getirmeyi planladık. Bugün bu birlikteliğimizi başarmanın mutluluğunu ve onurunu yaşıyoruz. Çünkü biz bir aileyiz. Ataşehir’de imkânlarımız dâhilinde bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Arkadaşlarımızla yapmış olduğumuz çalışmaların sonunda böyle bir istişare kahvaltısında sizlerle bir araya gelme ihtiyacı duyduk.  Burada muhtarlarımızla, meclis üyelerimizle beraber Ordu’ya bir katkı sunma çabasındayız. Huzurlarınızda arkadaşlarımın hepsine teşekkür ediyorum. Ataşehir’de 45 bin nüfus ve 14 bin 880 seçmenle iyi bir sıradayız. Biz Ordulular hak ettiğimiz noktalarda olmadığımızı düşünüyoruz. Hiç bir ayırım yapmadan diğer siyasi parti temsilcilerini de buraya davet ettik. Ne enteresandır ki bugün aynı saatte bir kahvaltı daha düzenlenmiş. Dolayısıyla davetimize iştirak etmediler. Katılımınızdan dolayı hepinize yönetim kurulumuz adına teşekkür ediyorum” dedi.

atasehir_ordu (25)

Ataşehir Ordulular Derneği, Akif Hamzaçebi

atasehir_ordu (31)

Ataşehir Ordulular Derneği, Akif Hamzaçebi

ORDULULAR İSTANBUL’UN YAŞAMINDA ÇOK BÜYÜK ROLE SAHİP

Orduluların İstanbul’un ekonomik, sosyal, kültürel ve siyasal yaşamında çok büyük role sahip olduğunun altını çizen TBMM Başkanvekli ve CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi; “Ordu dernekleri  İstanbul’un en güçlü, en organize hemşehri derneklerinin başlarında geliyorlar. Her yıl İstanbul’un Anadolu Yakasında Orduluların mutlaka bir etkinliğine katılırım. Yine bugün, bu organizasyonu birlikteliğin bir gücü olarak görüyorum. Burası bir siyaset ortamı değil. Birlik, dayanışma ve kardeşliğin ortamıdır” dedi.

atasehir_ordu (42)

Ataşehir Ordulular Derneği, Seyit Torun

“Metropolde kaybolmamak için geleneklerini, göreneklerini, yaşatmak için derneklerin önemine dikkat çeken CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun,  imkanlar dahilinde etkinliklere katıldığını Ordu’nun her köşesinden hemşerileriyle bir araya gelerek onlarla hasret giderdiğini söyledi.

atasehir_ordu (45)

Ataşehir Ordulular Derneği, Gamze Akkuş İlgezdi

atasehir_ordu (62)

Ataşehir Ordulular Derneği, Gamze Akkuş İlgezdi

İLGEZDİ; “BİRLİĞİNİZ, DİRLİĞİNİZ BOZULMASIN”

Kadınların da katıldığı kalabalığı görmekten mutlu olduğunu ifade eden CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi; “Katıldığım birkaç toplantıda kadın arkadaşlar yoktu. Burada kadınları görmek beni daha da mutlu etti. Bu bir başlangıç olsun. Erkek dostlarımız bir daha ki toplantıya eşleri ile gelmelerini bekliyorum. Anne tarafım Ordu Mesudiyeli. Ataşehir’de Orduluların dayanışmasını görmeyi, birlik ve beraberlik içinde hareket etmelerini önemsiyorum. Metropoller bizleri yutuyor. Dolayısıyla bizler sevinci, acıyı birlikte paylaşmaya alışmış bir millet olduğumuz için bunu ancak dernekler aracılığıyla bir arada durabiliyoruz. Birliğiniz, dirliğiniz bozulmasın diyorum, İyi ki varsınız” diye konuştu.

atasehir_ordu (80)

Ataşehir Ordulular Derneği, Murat Haznedar

atasehir_ordu (81)

Ataşehir Ordulular Derneği, Murat Haznedar

HAZNEDAR “İSTANBUL’DA BİRLİK SAĞLAMAZSAK KARŞILIK ALAMAYIZ”

1986 yılından bu güne Ordu’da siyaset yaptığını, ilk defa belediye başkanı olarak İstanbul’da siyaset yaptığını söyleyen Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar;  “Ordu’da 1986 yılında Gençlik Komisyonları kurmakla başlayan siyasi hayatım derneklerde devam etti. 30 yıldır bu hayatın içindeyim. Yöremizin yapısı dolayısıyla çok göç verdik. Ordu bizim için çok önemli. Hangi siyasi partiden olursa olsun önceliğimiz hizmet olmalı. Partiler birer araç. Ordunun değerlerini taşıyan bir kardeşiniz olarak, ortak değerleri büyütmeye çalışıyorum. Eğer Ataşehir Ordulular Derneğinin bir gücü varsa, yerel yönetimlerden aldığı güçtür önemli olan.  Bu nedenle Ataşehir Belediye başkanı Battal İlgezdi’ye çok teşekkür ediyorum. Bizimde çalışmalarımızda örnek aldığımız bir belediye başkanımızdır” dedi.

atasehir_ordu (2)

Ataşehir Ordulular Derneği, Namık Sürmen, Merdan Özer, Ercan Ersin, Niyazi Yaman

atasehir_ordu (6)

Ataşehir Ordulular Derneği, Ertuğrul Köleoğlu

atasehir_ordu (19)

Ataşehir Ordulular Derneği, Ertuğrul Köleoğlu

atasehir_ordu (21)

Ataşehir Ordulular Derneği, Ertuğrul Köleoğlu

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ