logo

ATAŞEHİR BELEDİYE BÜTÇESİ 450 MİLYON

ATAŞEHİR BELEDİYE BÜTÇESİ  450 MİLYON

0Ataşehir Belediye Meclisi Ekim Ayı toplantılarını kapanışında Ataşehir Belediyesi 2017 Mali Yılı Bütçesini görüşerek kabul etti. Başkan, “Battal İlgezdi burada!” dedi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Meclis 1.Başkanvekili Sadi Özata başkanlığında toplanan Ataşehir Belediye Meclisi Belediyenin 2017 Mali Yılı Bütçesinin de yer aldığı gündemi görüştü.

Yapılan oylama sonrası Cumhuriyet Halk Partisi oyları ile kabul edilen Bütçe görüşmleri sonrasında yaptığı konuşmada meclis üyelerine teşekkür eden Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi 15 Temmuz sonrası belediye meclis üyelerinden geldiğini ifade ettiği “Battal İlgezdi Nerede?” eleştirilerine de sert yanıt vererek “Battal İlgezdi burada” şeklinde yanıt verdi.

Ataşehir Belediyesi 2017-2019 Yılları Stratejik Plan Güncellemesi, Ataşehir Belediyesi 2017 Yılı Performans Programı, Ataşehir Belediyesi 2017 Mali Yılı Bütçesi ile 2018-2019 Gelir Gider Tahminleri Belediye Meclisi’nin Ekim Ayı toplantılarının 5. Birleşiminde görüşülerek kabul edildi.

PARTİMİZE YAPILAN SUİKASTLERİ LANETLİYORUM

Ataşehir Belediye Meclisi 3. Dönem 2. Yasama yılı Ekim Ayı toplantısının 5. Birleşiminde gündem dışı söz alarak son günlerde Ak Partili yöneticilerin katledilişini gündeme taşıyan Ak Parti Gurup Başkanvekili Mustafa Cevat Arzık, hain şer odakları teröristler tarafından öldürüldüğünü kaydederek; “Ak Parti Diyarbakır Dicle ilçe başkanı hain şer odakları teröristler tarafından vurulmuş, öldürülmüştür. Yine Van ili Başkale ilçesi Başkan yardırıcısı da hain şer odakları teröristler tarafından öldürülmüştür. Ben buradan partimize karşı yapılan suikast girişimlerini özellikle lanetliyorum. İlçe başkanımız ve başkan yardımcımıza da Allahtan rahmet diliyorum. Yakınları ve  partili üyelerimize de baş sağlığı diliyorum” dedi.

KEMAL UNAKITAN’A DA ALLAHTAN RAHMET

Önceki dönem Maliye bakanlarından Kemal Unakıtan’ın da hayatını kaybettiğini belirten M.Cevat Arzık, “Bu gün vefat eden Maliye eski bakanlarından Kemal Unakıtan’a da Allahtan rahmet, ailesine ve partimize baş sağlığı diliyoruz” diyerek gündem dışı konuşmasını sonlandırdı.

Yapılan teklif sonrası oylanarak gruplar adına 20’şer, şahıslar adına 10’ar dakika konuşma süresi belirlendi. CHP Gurubu adına bütçe tasarısı lehine Gurup Başkanvekili İlhami Yılmaz konuştu, CHP gurubundan şahıs konuşmasını ise CHP’li Üye Tuncay Akın Orhan yaptı.

Ak Parti Gurubu adına üye Saim Başkan konuşurken, yine Ak Parti Gurubundan Kaya Sönmez söz alarak  Meclis kürsüsünden Ataşehir Belediyesi 2017 Mali Yılı Bütçesi, 2017-2019 Yılları Stratejik Plan ve 2018-2019 Gelir Gider Tahminleri üzerine eleştirilerini dile getirdiler.

Ataşehir Belediyesi 2017-2019 Yılları Stratejik Plan Güncellemesi, Ataşehir Belediyesi 2017 Yılı Performans Programı, Ataşehir Belediyesi 2017 Mali Yılı Bütçesi ile 2018-2019 Gelir Gider Tahminleri CHP Gurup Başkanvekili İlhami Yılmaz tarafından Genel Kurulda Meclis üyelerinin değerlendirmesine sunuldu.

Ak Parti Gurubu adına üye Saim Başkan, kendi adına da Kaya Sözen söz alarak gündemde görüşülen 2017-2019 Yılları Stratejik Plan Güncellemesi, Ataşehir Belediyesi 2017 Yılı Performans Programı, Ataşehir Belediyesi 2017 Mali Yılı Bütçesi ile 2018-2019 Gelir Gider Tahminleri üzerine eleştirilerini dile getirdiler.

Bütçe üzerine yapılan konuşmalardan sonra maddelerin oylamasına geçildi. Ad okunarak yapılan oylamada 450 milyon TL olarak teklif edilen Ataşehir Belediyesi 2017 Mali Yılı Bütçesi; Ak Parti gurubunun şerhi, Ak partili üyelerin 14 ret oyuna karşı CHP’li 23 üyenin oyları ile kabul edildi.

Bütçe görüşmeleri sonrasında söz alarak kürsüye gelen Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi Meclis bütçe görüşmelerine üyelerine verdikleri katkıdan teşekkür etti.

“BATTAL İLGEZDİ NEREDESİN” PAYLAŞIMIYLA ALGI YAPMAYA ÇALIŞTILAR

Bütçe üzerine yapıla eleştirileri yanıtlayan Başkan İlgezdi, kendisi ile ilgili sosyal medyada yapılan asılsız suçlamalara da; bazı belediye meclis üyelerinin kendisi ile ilgili algı uyandırmaya çalıştığını kaydederek“15 Temmuz Darbe girişiminden sonra bazı meclis üyesi arkadaşlar sosyal medyada yaptıkları “Battal İlgezdi Neredesin” şeklindeki paylaşımlarla algı yapmaya çalıştılar. Ben Cumhuriyet Halk Partisi’nin belediye başkanıyım ve buradayım.  Darbe gecesi İstanbul dışındaydım. Hemen yetkili birimleri aradım ne yapılması gerekiyorsa yapılması talimatını verdim. Ve yapıldı da… Doğrudur, ben sokak eylemelrine katılmadım. Niye katılmadım. Ben bu kentin belediye başkanıyım. Cumhuriyet Halk Partisi’nin belediye başkanıyım. Ben bir siyasi parti önünde yapılan eyleme katılmayı doğru bulmam. Bu kentin meydanı var. Eğer bir eylem yapılacaksa Kent Meydanında yapılır herkes katılır” dedi.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ