logo

Ataşehir Belediye Meclisi İhtisas Komisyonları ve Üyeleri Belirlendi

Ataşehir Belediye Meclisi, Battal İlgezdi başkanlığında yaptığı 3. Seçim dönemi ilk toplantısında İhtisas Komisyonlarını ve yapılan seçimle de ihtisas komisyonlarının üyelerini belirledi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi başkanlığına 16 Nisan Salı Günü gerçekleştirilen Ataşehir Belediye Meclisi  3. Seçim dönemi ilk toplantısında Ataşehir Belediyesi İhtisas Komisyonları ve yapılan seçimle komisyon üyeleri belirlendi.

ATAŞEHİR BELEDİYESİ ENCÜMEN ÜYELERİ: TIKLAYINIZ

Grup başkanvekilleri CHP Grubu adına İlhami Yılmaz, Ak Parti Grubu adına ise  Naim Yağcı tarafından varılan uzlaşma ile 9 olarak belirlenen ihtisas komisyonlarının üye sayıları ise 5 olarak belirlendi.

Ataşehir Belediye Meclisi’nde 3. Seçim dönemi için oluşturulacak ihtisas komisyonları;  İmar ve Bayındırlık Komisyonu, Plan ve Bütçe Komisyonu, Hukuk Komisyonu, Tarife Komisyonu, Çevre ve Sağlık Komisyonu,  Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Komisyonu, Avrupa Birliği Komisyonu, Kadın ve Sosyal Yardımlaşma Komisyonu ile Engelliler Komisyonu olarak belirlendi.

Yapılan kapalı oylama açık sayımlı seçimlerle Ataşehir Belediye Meclisi İhtisas Komisyonlar ve üyeleri şöyle oluştu:

1-İMAR VE BAYINDIRLIK KOMİSYONU
Sadık Semih Kayhan(CHP), Cemal Şerifoğlu(CHP), Uğurcan Demir(CHP)

Haluk Sadıkoğlu(AK Parti) Şerafettin Bal(AK Parti)

2-PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU
Birkan Birol Yıldız(CHP), Vedat Akyol (CHP), Ertuğrul Baysal(CHP)

Fatih Kayacı(AK Parti) Bayram Varol(AK Parti)

3-HUKUK KOMİSYONU
İnan Bektaş(CHP), Sabahattin Barış(CHP), Kurtuluş Özaydın(CHP)

Mustafa Naim Yağcı(AK Parti) Salih Kızılhan(AK Parti)

4-TARİFE KOMİSYONU
Şeref Uzun(CHP), Vedat Akyol(CHP), Abubekir Bozkızıl(CHP)

Esma Ersin(AK Parti) ve Hakan Arıkkaya(AK Parti)

5-ÇEVRE VE SAĞLIK KOMİSYONU
Sabahattin Barış(CHP), Selami İgrek(CHP), Abubekir Bozkızıl(CHP)

İdris Taşkın(AK Parti) Erdal Kaya(AK Parti)

6- EĞİTİM KÜLTÜR GENÇLİK VE SPOR KOMİSYONU
Ekrem Köse(CHP), Arif Kuşçu(CHP), Duran Acar(CHP)

Veli Arslan(AK Parti) Şerafettin Ay(AK Parti)

7-AVRUPA BİRLİĞİ KOMİSYONU
Tuğba Dönmez(CHP), Kurtuluş Özaydın(CHP), Şeref Uzun(CHP)

Erdem Konak(AK Parti) Merve Çomoğlu(AK Parti)

8-KADIN VE SOSYAL YARDIMLAŞMA KOMİSYONU
Tuğba Dönmez(CHP), Arif Kuşçu(CHP), Ertuğrul Baysal(CHP)
Esma Ersin(AK Parti) Merve Çomoğlu(AK Parti)

9-ENGELLİLER KOMİSYONU ÜYELİĞİ
Sabahattin Barış(CHP), Şeref Uzun(CHP), Selami İgrek(CHP)

Erdem Konak(AK Parti) Zekeriya Angi(AK Parti)

Ataşehir Belediye Meclisi toplantısındaki seçimle CHP Grubu encümen üyelikleri için aday gösterilen meclis üyeleri Oğuz Sarul, Cengiz Kayayurt ve Kudret Arslan seçildi.

Ayrıca Etik Kurul asil üyeliğine Selami İğrek, yedek üyeliğine ise Şeref uzun seçildi.

Marmara Belediyeler Birliği’nde Ataşehir Belediyesi’ni temsil edecek üyelerin seçiminde ise Duran Acar ve Ertuğrul Baysal isimleri Meclisten olur aldı.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
931 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ