logo

Ataşehir Belediye Meclisi’nde Kangren Olan İmar Depremi

Ataşehir Belediye Meclisi’nde Kangren Olan İmar Depremi

Elazığ depremi ertesi toplanan Ataşehir Belediye Meclisi Şubat Ayı Toplantısı, olası İstanbul Depremi gölgesinde Ataşehir’in çözülemeyen imar ve dönüşüm konularını tartıştı.

Recep Kenan/itvhaber.com

Ataşehir Belediye Meclisi Şubat Ayı Toplantısı Meclis 1.Başkanvekili Sevgi Uluğ başkanlığında toplanarak gündemi görüştü.

DEPREMZEDE ENKAZ ALTINDA, ENGELLEYENLER VEBAL ALTINDA

Gündem dışı konuşmalarda Ataşehir’in bir türlü çözülemeyen, kangren olan imar planı sorunları ve riskli yapıların dönüşümü konusundaki; ‘sen yaptın – ben yaptım, sen engelledin – ben engelledim’ sığlığındaki tartışmaları önemli yer aldı. Yaşanan onca depreme- kaybedilen onca cana rağmen hala siyasi ayak oyunları ile Ataşehirlilerin deprem riski yüksek, yapı kalitesi ve güvenliği düşük konutlarda yaşamalarına göz yumuluyor. Olası bir İstanbul depreminde konut –mezarlarda yaşayan Ataşehirlilere mezar olacak konutların dönüşümünü engelleyenler de enkaz altında kalan depremzedeler ile birlikte vebal altında kalacak, ezilerek yok olacaklardır.

Ataşehir Belediye Meclisi Toplantısı Şubat Ayı İlk Oturumu.

Gepostet von Recep Kenan am Montag, 3. Februar 2020

CHP ve Ak Parti grupları sözcüleri ile MHP’li üye Hakan Arıkaya, İdlib’den gelen şehitlere rahmet ve yakınlarına baş sağlığı ve sabır dilekleri ile yaralılara şifa dileklerini aktardılar.

DEPREM MESAJLARI DİLE GETİRİLDİ

Meclis üyelerini temsilen grup sözcüleri Erzincan depreminde zarar gören Erzincan ve Malatya ilinde yaşayan vatandaşlara geçmiş olsun, hayatını kaybedenlere de rahmet dileklerini aktararak, devletimizin yaraları en kısa sürece saracağına inandıklarını kaydettiler.

AK PARTİLİ ÜYE ZEKERİYA ANGİ İSTİFA ETTİ

Gündemin görüşülmesine geçildi. Gündemdeki Ak Partili üye Zekeriya Angi’nin istifa dilekçesi okunarak, üyeliği düşen komisyona yeni üye seçimi yapıldı. İstifa ile boşalan Engelli Komisyonu üyeliğine Şerafettin Ay seçildi.

ZEKERİYA ANGİ

MERVE ÇOMOĞLU’NDAN MOBBİNG İDDİALARINA TEPKİ

Gündem dışı söz alan Ak Partili üye Merve Çomoğlu’nun İBB’de yaşanan ve İBB Genel Sekreter Yardımcısı Meltem Şişli tarafından uygulandığı mobbing iddialarına tepki göstererek özür dilenmesi gerektiğini ifade etti.

Konu hakkında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından yapılan açıklamayı aktaran, konunun iş akdinin sonlandırılması sonrasında gündeme getirildiğine dikkat çekerek, iddiaların asılsız olduğunu söyledi.

Ataşehir Belediye Meclisi Toplantısı Şubat Ayı İlk Oturumu. 2

Gepostet von Recep Kenan am Montag, 3. Februar 2020

BAYRAK YIRTMAYA TEPKİ

MHP’li Üye Hakan Arıkaya, Avrupa Parlamentosu’nda bayrak yırtan Yunanlı parlamenteri kınadı. Deprem konusunda

25 YILDIR BİZLERİ YÖNETENLER DEPREM KONUSUNDA BİR ŞEY YAPMADI

CHP’li Meclis Üyesi Abdullah Der, depremde ölen vatandaşlara rahmet, yakınlarına sabır dileyerek; “Depremin ne zaman geleceği belli değil. 25 yıldır bizleri yönetenler deprem konusunda bir şey yapmadı. Kentsel dönüşüme girilmesi lazım… Bizi yönetenler bunları duymuyorlar. 25 yıldır kenti yönetiyorlar, hala bir şey yapmıyorlar.” dedi.

AK PARTİLİ ÜYELER İLE BİRLİKTE KOMİSYON ÖNERİSİ

İBB’de görüşmeleri sürdürdüklerini kaydeden Sadık Semih Kayhan, İBB İmar Kopmisyonu’nun imar planları ile ilgili olumsuz düşünceleri olduğu, Ataşehir’in yapılmakta olan planlarını da iptal edileceği yönünde iddialar olduğuna dikkat çekerek; İstanbul’un deprem gerçeği ile karşı karşıya olduğunu, bu kapsamında Ataşehir’in planlarının çözümü konusunda Ak Partili üyeler ile birlikte kurulacak komisyonla ve iş birliğiyle İBB’de onay için çalışılması önerisinde bulundu.

ATAŞEHİR’İN PLANLARIN ÇIKMASI İÇİN MÜCADELE VERDİK

Ataşehir’in kendi sorumluluk alanında hiçbir çalışması olmadığını, planların çıkmasına engel olunduğunun doğru olmadığını iddia eden Ak Parti Meclis Grup Başkanvekili Mustafa Naim Yağcı, İBB ile Ataşehir Belediyesi’nin aynı partiden olduğu, Ataşehir’in planların çıkması için mücadele verdiklerini, Ak Parti grubu olarak üzerine düşenin yapılacağını ifade etti.

YALAN ve YALANLAMA

CHP’li üye Abdullah Der ve Ak Parti Meclis Grup Başkanvekili Mustafa Naim Yağcı arasında yalan söyleme ve özür dileme talebi içeren tartışma yaşandı.

ATAŞEHİR’E BÜYÜKŞEHİR’DEN HİZMET ALALIM

Ak Partili üye Haluk Sadıkoğlu, Sadık Kayhan tarafından yapılan çalışmaları takdir ettiğini kaydederek; “Ataşehir için yapılacak çalışmlarda birlik olacağımızı söylüyoruz. Yıllardı Büyükşehir’den randevu alınmadığı söylendi. Bu fırsatı değerlendirelim, Ataşehir’e Büyükşehir’den hizmet alalım dedik. İcraat görmemizin zamanı. İçerenköy planlarına benzediği için emsal teşkil edeceği gerekçesiyle İnönü planları bekletildi.” Dedi.

Gündemdeki maddelerin görüşülmesinde yapılan oylamada 1, 2 , 3, 4, 5. maddelerin ilgili komisyonlara  gönderilmesine 6, ve 7.maddelerin gündemde kalmasına karar verildi. 8.Maddede yer alan Kentsel Dönüşüm Strateji Belgesi hazırlığı ile ilgili iptal istemli madde teklif olarak oylanarak oy birliğiyle kabul edildi.

Ataşehir Belediye Meclisi Toplantısı Şubat Ayı İlk Oturumu 3

Gepostet von Recep Kenan am Montag, 3. Februar 2020

Gündemde görüşülecek madde kalmadığından oturum 06 Şubat 2020 Perşembe Saat 17:00’da gün açılmak üzere kapatıldı.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

#

Ataşehir Belediye Meclisi’nde Kangren Olan İmar Depremi” için 4 Yorum

 1. Zeynep : diyor ki:

  Bu halkın vebalini depremi bırak şu an bile vermeyeceksiniz Allah belanızı versin. Can veremeyin

 2. IBB komisyonlardan ve meclisden planlari gecirmeyecekler. Bosuna imar beklemeyin!!

 3. MEZARDA İMAR..! : diyor ki:

  ARTIK ÇATIŞMAYI BIRAKIN

  İÇERENKÖY İMARI ÇÖZÜN..

  SİZİN KAPRİSLERİNİZDEN MİLLET YILLARDIR MAĞDUR..

 4. Tayfun cebeci : diyor ki:

  Deprem olsada bunlarda orda ölsün diye mi bekliyorsunuz binalar dökülüyor insanlar evlerinde rahat değil