logo

Ataşehir Belediyesi ‘Güne Bakan Kadınlar’ Sergisi ve Etkinliği

Ataşehir Belediyesi ‘Güne Bakan Kadınlar’ Sergisi ve Etkinliği

Ataşehir Belediyesi’nin dikiş ve el nakışı eğitimleri ile kadınların ortaya çıkan yetenekleri ve el emeği göz nuru eserleri “güne bakan kadınlar” sergisinde.

Ataşehir BelediyesiGüne Bakan Kadınlar” etkinliği, 7 Haziran 2024 Cuma günü 12.00 – 20.00 saatleri arasında Atatürk Mahallesi Amfili Park’ta gerçekleşecek.

ATAŞEHİR BELEDİYESİ’NİN “GÜNE BAKAN KADINLAR” SERGİSİ, EL EMEĞİ GÖZ NURU ESERLERLE DOLU!

Ataşehir Belediyesi’nin düzenlediği dikiş ve el nakışı eğitimleri, kadınların yeteneklerini ortaya çıkarmalarına ve el emeği göz nuru eserlerini sergilemelerine olanak tanıyor. Uzun süredir devam eden kursların sonucunda, kursiyerler tarafından yapılan birbirinden güzel eserler, özel bir sergiyle halkın beğenisine sunulacak.

Ataşehir Belediyesi’nin düzenlediği dikiş ve el nakışı eğitimlerine katılan kadınlar, bir yıl boyunca öğrendikleri tekniklerle hazırladıkları muhteşem el işlerini sergileme fırsatı bulacaklar.

 “Güne Bakan Kadınlar” adını taşıyan etkinlik, 7 Haziran 2024 Cuma günü 12.00 – 20.00 saatleri arasında Atatürk Mahallesi Amfili Park’ta gerçekleşecek.

KADINLARIN EMEKLERİ, SERTİFİKA TÖRENİ İLE ÖDÜLLENDİRİLECEK

Katılımcı kadınlara, emeklerini taçlandıran sertifikaları da törenle takdim edilecek. Bu özel etkinlik, kadınların el becerilerini geliştirerek özgün eserler yaratmalarını teşvik ediyor. Sergide, el işiyle uğraşan kadınların yetenekleri ve yaratıcılıklarıyla ortaya koydukları renkli ve özgün eserler ziyaretçileri büyüleyecek.

Dönem boyunca eğitim alan kadınlara, katılımlarını ve emeklerini taçlandıran sertifikaları da törenle takdim edilecek.

RENKLİ VE ÖZGÜN ESERLER ZİYARETÇİLERE SUNULACAK

Bu özel etkinlik, kadınların el becerilerini geliştirerek özgün eserler yaratmalarını teşvik etmeyi amaçlıyor. Sergide, el işiyle uğraşan kadınların yetenekleri ve yaratıcılıklarıyla ortaya koydukları renkli ve özgün eserler ziyaretçilere sunulacak.

KONSERLER, ETKİNLİKLER VE HALK OYUNLARI SİZLERİ BEKLİYOR

Etkinlikte, Geleneksel Türk kültürünün en canlı ve enerjik yönlerinden biri olan halk oyunları gösterisinin yanı sıra, çocuk atölyeleri, şarkını söyle etkinliği ve dj performans yer alacak. Ayrıca Türk müziğinin sevilen seslerinden Özlem Abacı’nın muhteşem sesiyle unutulmaz bir konser deneyimi de gerçekleşecek.

Kadınların el becerilerini geliştirerek hem ekonomik katkı sağlamalarını hem de kendilerine olan güvenlerini artırmalarını hedefleyen Ataşehir Belediyesi, toplumsal dayanışmayı ve kadınların sosyal hayata daha aktif katılımlarını sürdürebilmek için bu tür etkinliklere her zaman destek veriyor.

Ataşehir Belediyesi, el emeği göz nuru eserleri yakından görmek ve kadınların emeklerine destek olmak için herkesi etkinliği ziyaret etmeye davet ediyor.

Etkinlik programı:

13:00 Açılış Konuşması ve Sertifika Töreni

14:00 Halk Oyunları Gösterisi

14:30 – Sohbet Saati

16:00 – 18:00 Çocuk Atölyeleri

16:30 – Şarkını Söyle Etkinliği

18:00 – Özlem Abacı Konseri

19:00 – Dj Performansı

itvhaber

Paylaşın:
Etiketler: » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ