logo

ATAŞEHİR BELEDİYESİ İMAR PLANI HAKKINDA BİLGİ VERİYOR

Ataşehir Belediyesi İçerenköy Neşet Ertaş’ta açılan İmar Bilgilendirme Ofisi’ndeki görevliler planla ilgili bilgilendirdiği vatandaşların parseli hakkında da bilgi veriyor.

Recep Kenan/itvhaber.com

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde 17 Temmuz 2017 günü askıya çıkan ve 30 gün süreyle askıda kalacak olan İçerenköy ve Küçükbakkalköy Mahalleleri ile Yakın Çevresi 1/5000’lik Nazım İmar Planı hakkında Ataşehir Belediyesi görevli plancıları tarafından 19 Temmuz tarihinden itibaren vatandaşlara bilgi verilmeye başlandı. Vatandaşlar, 15 Ağustos’ta askıdan inecek plana bu tarihe kadar itiraz edebilecek.

İBB tarafından Küçükbakkalköy ve İçerenköy bölgelerini kapsayan imar planları Kadıköy belediyesi zamanında yapılan planda donatı alanında kalan parsellerine yeniden imar hakkı verilmesi, Küçükbakkalköy’deki jeolojik alan sınırındaki 9,50 imar tanımlı alanın jeolojik alandan çıkarılması ve 15 kat uygulamasının düzenlenebilmesi amacıyla İçerenköy Küçükbakkalköy ve Yakın Çevresi 1/5000 ölçek Nazım İmar Planı yapıldı.

Önceki plan hükümlerinden; İçerenköy için E:2,07 ve Küçükbakkalköy için ise E1,80 uygulamasının devam ettiği, İçerenköy Küçükbakkalköy ve Yakın Çevresi 1/5000 ölçek Nazım İmar Planına vatandaşlar tarafından yapılan itirazın önemli bir kısmı emsale. Özellikle donatı alanında iken imara açılan alandaki parsel sahipleri 2,07 emsali az buluyor, 2,50 emsale çıkması istemi ile itiraz ediyorlar.

Büyük ölçüde eski plan hükümleri devem eden bölgede, imar planı ve parsellerinin plandaki yerlerini merak eden bölge sakinleri Ataşehir Belediyesi tarafından İçerenköy’deki Neşet Ertaş Kültür Evi (NEKE)’nde açılan İmar Bilgilendirme Ofisi’ndeki görevlilerden bilgi alabiliyor.

Önceki planda imar hakkı alamayan şimdiki planda “D” rumuzu ile imara açılan alanlarda münferit yapılaşmanın mümkün olmamasına da itirazların edildiği ifade edilirken, Ataşehir Belediyesi’nin İçerenköy’deki Neşet Ertaş Kültür Evi’nde açılan İmar Bilgilendirme Ofisi’ndeki görevli plancılar itiraz etmek isteyen vatandaşlara da yardımcı oluyorlar.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
2560 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

ATAŞEHİR BELEDİYESİ İMAR PLANI HAKKINDA BİLGİ VERİYOR” için 2 Yorum

  1. recep : diyor ki:

    ATAŞEHİR BELEDİYESİ İMAR PLANI HAKKINDA BİLGİ VERİYOR
    https://www.itvhaber.com/atasehir-belediyesi-imar-plani-hakkinda-bilgi-veriyor.html#.WXM9coPug0M.twitter
    #AtaşehirBelediyesi #İçerenköy #NeşetErtaşKültürEvi #İmarBilgilendirmeOfisi #PlanBilgisi #Küçükbakkalköy #İmarPlanı #İBB #itvhaber

  2. zeynep : diyor ki:

    gerçekten harşika bir plan olmuş. donatı alanında kalan yerlerden bizim arsamızdan yer göster. bir de üstüne bana2,07 emsal ver.. sonra o donatı alanları başkalarına peşkeş çek. Tek akıllı sen misin şehir planlama.