logo

ATAŞEHİR BELEDİYESİ: ŞENAY GÜNAYDIN PERSONELİMİZ DEĞİL

ATAŞEHİR BELEDİYESİ: ŞENAY GÜNAYDIN PERSONELİMİZ DEĞİL

Ataşehir Belediyesi, son günlerde yazılı ve görsel medyada haberler konu olan ve kadrolu personeli olduğu iddia edilen Şenay Günaydın ile ilgili açıklama yaptı.

Recep Kenan/itvhaber.com

Bazı medya kuruluşları videodaki eleştirileri ile haberlere de konu olan Şenay Günaydın’ın Ataşehir Belediyesi’nin kadrolu çalışanı olduğu iddia edilmişti.

Ataşehir Belediyesi yaptığı basın açıklaması ile adı geçen Şenay Günaydın’ın Ataşehir Belediyesi’nin kadrolu personeli olmadığını duyurdu.

Ataşehir Belediyesi Tarafından Yapılan Basın Açıklaması:

29-30 Haziran 2017 günlerinde yazılı ve görsel medyada Ataşehir Belediyesi’yle ilişkilendirilmeye çalışılan çeşitli haberler yer almaktadır. Haberlerde adı geçen Şenay Günaydın’ın Ataşehir Belediyesi’yle bir ilişkisi bulunmamaktadır.

Tüm belediyelerde olduğu gibi Ataşehir Belediyesi de birçok firmadan hizmet alımında bulunmaktadır. Adı geçen şahsın, bu firmalardan birinde çalıştığı ve 4857 Sayılı İş Kanunu’nun 25. madde 2. fıkra G bendine göre 21.06.2017 tarihinde iş akdine son verildiği öğrenilmiştir.

Hal böyleyken adı geçen şahsın, Ataşehir Belediyesi’nin kadrolu personeli gibi gösterilmesi gerçekleri saptırmaktan öte, yasal olarak da suçtur. Ataşehir Belediyesi bu medya kuruluşları hakkında yasal takibi başlatmış bulunmaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

NE OLMUŞTU?

Videoda yaptığı açıklamalarla haberlere konu olan ve bir kısım vatandaşın tepkisini çeken Şenay Günaydın’ın oğlunun tutuklu olduğu iddiasının yalan olduğu, CHP kadın kolları üyesi ve Ataşehir Belediyesi kadrolu personeli olduğu iddia edilmişti.

ŞENAY GÜNAYDIN TUTUKLANDI

Dün akşam gözaltına alındıktan sonra İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü’ndeki işlemleri tamamlanan Şenay Günaydın bugün İstanbul Adliyesi’ne sevk edildi. Şenay Günaydın tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Sorgusu İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Zafer Koç tarafından yapılan Günaydın, ‘halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek etmek’ suçu kapsamında tutuklama istemiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi. Şenay Günaydın, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
476 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ