logo

Ataşehir ‘Cumhuriyet Adalettir’ Diyerek Yürüyor

Ataşehir, Cumhuriyet’in ilanının 94. yıldönümünde, özel olarak aydınlatılan Ataşehir Bulvarı’ndaki ışıl ışıl bir ortamda “Cumhuriyet Adalettir” diyerek yürüyecek.

ATAŞEHİR IŞIL IŞIL OLUYOR  “CUMHURİYET ADALETTİR” DİYEREK YÜRÜYOR

Ataşehir, Cumhuriyet’in ilanının 94. yıldönümünde, ışıl ışıl bir ortamda “Cumhuriyet Adalettir” diyerek yürüyecek. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, her yıl Cumhuriyet yürüyüşünün yapıldığı Ataşehir Bulvarı’nı bu yıl özel olarak aydınlatıyor. Binlerce kişi, özel aydınlatılmış bulvardan yürüyerek Cumhuriyet Parkı’ndaki Mazhar Fuat Özkan konserine katılacak.

29 Ekim akşamı 18.30’da Ataşehir Bulvarı’ndan (Migros Genel Müdürlüğü önü) başlayacak büyük Cumhuriyet yürüyüşü kortejinin önünde çocuklar ve gençler yürüyecek. Yine kortejde özel olarak tasarlanmış “Cumhuriyet” ve “Adalet” yazıları taşınacak.

Ataşehir Belediyesi, 94. yıla ilişkin özel çalışmalarında Ataşehir’de 100 bin haneye Başkan İlgezdi’nin özel davet mektubunu ulaştırdı.

Öte yandan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında Prof. Dr. Emre Kongar’ın konuk olacağı özel bir konferans düzenlenecek. Atatürk üzerine yazılmış en iyi biyografilerden birine imza atan Kongar ile Atatürk Devrimleri’nin anlamı üzerine konuşulacak. İçerenköy Mahallesi Neşet Ertaş Kültürevi’den 15.00’da başlayacak konferansta, “Cumhuriyet Rejimi”, “Atatürk Devrimleri”, “Demokrasi” kavramlarına değinilecek.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
1269 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

Ataşehir ‘Cumhuriyet Adalettir’ Diyerek Yürüyor” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    Ataşehir ‘Cumhuriyet Adalettir’ Diyerek Yürüyor
    https://www.itvhaber.com/atasehir-cumhuriyet-adalettir-diyerek-yuruyor.html#.WfNBCfiZH28.twitter
    #Ataşehir #Cumhuriyet # AtaşehirBulvarı # CumhuriyetAdalettir #AtaşehirBelediyesi #Battalİlgezdi #CumhuriyetParkı #MazharFuatÖzkan #CumhuriyetYürüyüş #Cumhuriyet #Adalettir