logo

Ataşehir HEM ‘de Eğitim Alan Kursiyerlerin Yıl Sonu Sergisi Açıldı

Ataşehir HEM ‘de Eğitim Alan Kursiyerlerin Yıl Sonu Sergisi Açıldı

Ataşehir Halk Eğitim Merkezi (Ataşehir HEM) yıl sonu sergisinde 30 öğretmen gözetiminde eğitim alan 200 kursiyer tarafından üretilen binden fazla eser sergileniyor.

Recep Kenan / itvhaber.com

Ataşehir Halk Eğitim Merkezi (Ataşehir HEM) kurslarında eğitim gören 200 kursiyerin alanlarındaki üretimlerinin sergilendiği yıl sonu sergisi Kaymakam Bekir Dınkırcı tarafından açıldı.

Ataşehir Halk Eğitim Merkezi (Ataşehir HEM) kurslarında farklı yelpazelerde üretim bazlı paydaşlarıyla bütüncül ve sürdürülebilir hareket etmekte fayda olduğunu kaydeden Ataşehir İlçe Kaymakamı Bekir Dınkırcı, emeği geçenlere teşekkür etti.

Ataşehir Halk Eğitim Merkezi Kursiyerleri Yıl Sonu Sergisi’ne Ataşehir İlçe Kaymakamı Bekir Dinkırcı, Ataşehir İlçe Halk Eğitim Şube Müdürü Ercan Metin, Kızılay Ataşehir Şube Başkanı Talha Keleş, Ataşehir HEM Müdürü Saffet Yılmaz, daire amirleri, Ataşehir HEM eğitmenleri ve kursiyerler katıldı.

Ataşehir Halk Eğitim Merkezi 3 binada 200’den fazla alanda verilen kurslarda yıllık 25-30 bin kursiyerle çalışmalar yürütüyor.

200’DEN FAZLA KURSİYERİN ÜRETİMİ 1000 ESER SERGİLENİYOR

Ataşehir Halk Eğitim Merkezi (Ataşehir HEM) kursiyerleri yıl sonu sergisinde, 30’dan fazla kurs öğretmeni gözetiminde alanlarında eğitim alan sayıları 200’ü geçen kursiyerler tarafından üretilen binden fazla eser sergileniyor.

ATAŞEHİR HALK EĞİTİM MERKEZİ YIL SONU SERGİSİ

Ataşehir Halk Eğitim Merkezi Müdürü Saffet Yılmaz, Ataşehir HEM öğretmenleri ve usta öğreticilerinin bilgi birikimi ile kursiyerlerin 9 aylık emekleriyle ortaya çıkardıkları birbirinden güzel eserlerden oluşan Ataşehir Halk Eğitim Merkezi yıl sonu sergisinin Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri 3 gün boyunca süreceğini kaydetti.

Ataşehir Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergi alanında Seramik, Resim, Kağıt Rölyef, Giyim, El Nakışları, El Sanatları, Çinicilik, Deri Çanta Yapımı, Örgü, Geri Dönüşüm, Ahşap ve Heykel alanlarında eğitim alan

KURSİYERLER AİLE BÜTÇELERİNE KATKI SAĞLIYOR

Ataşehir Halk Eğitim Merkezinin Ataşehir’in dört bir tarafında kurs açtığını kaydede Ataşehir İlçe MEM Şube Müdürü Ercan Metin, “Bende çoğu kurslara katıldım. Bu alandaki kursiyerlerimizle görüştüm. Çok güzel ürünler çıkardılar. Kursiyerler ürettikleri ürünleri satarak aile bütçelerine katkı sağlıyorlar. Halk Eğitim Müdürlüğümüzün bu çalışmaları takdire şayandır. Emeği geçenleri, hepsini candan tebrik ediyorum. Bundan sonraki çalışmalarında da başarılar bekliyoruz.” Dedi.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM

El emeği, göz nuru bu eserleri eserlerin üretimine katkı ve destek verenlere teşekkür eden Ataşehir Kaymakamı Bekir DınKırcı, konuşmasında, “Yaygın öğretimin istihdam alanında katkısı ile birlikte ortaya çıkan, farklı yelpazelerde üretimin yanında, çeyize yönelik ve hobi bahçesi gibi bazı kurslarla paydaşlarıyla bütüncül ve sürdürülebilir hareket etmekte fayda var. Ben başta Halk Eğitim Merkezi müdürü başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” İfadelerine yer verdi.

Paylaşın:
Etiketler: » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ