logo

Ataşehir İçerenköy Küçükbakkalköy İmar Planı Tekrar İBB Meclisi’nde

Ataşehir İçerenköy Küçükbakkalköy İmar Planı Tekrar İBB Meclisi’nde

Ataşehir ilçesi, İçerenköy – Küçükbakkalköy Mahalleleri ve yakın çevresine ilişkin 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı (NİP) tekrar görüşülmek üzere İBB Meclisi gündemine alındı.

Recep Kanan/itvhaber.com

Ataşehir ilçesi, İçerenköy – Küçükbakkalköy Mahalleleri ve yakın çevresine ilişkin 1/5000 Ölçekli NİP planı hakkındaki Şehir Planlama Müdürlüğü 2021/698 sayılı teklifi İBB Meclisi gündemine alındı.

Pazartesi günü yapılan İBB Meclisi Haziran ayı toplantısı ilk birleşiminde yapılan oylama ile ilgili komisyona gönderilen plan ile ilgili görüşmelerin Haziran ayı toplantılarında sonuçlanarak onaylanması bekleniyor.

Daha önce İBB Meclisi’nde onaylanan, yargı kararı doğrultusunda düzenleme yapılmak üzere ilgili müdürlüğe geri çekilen Ataşehir İlçesi, İçerenköy ve Küçükbakkalköy Mahalleleri ve yakın çevresine ilişkin 1/5000 Ölçekli NİP (Nazım İmar Planı) itirazları değerlendirilerek ilgili düzenlemeler yapıldıktan sonra görüşülmek üzere tekrar İBB Meclisi Gündemine alındı.

İBB Meclisi Gündemine 50. Sıradan alınarak ilgili komisyona gönderilen, komisyon görüşmeleri sonrasında İBB Meclisi’nde tekrar görüşülmesi beklenen Ataşehir ilçesi, İçerenköy – Küçükbakkalköy Mahalleleri ve yakın çevresine ilişkin 1/5000 Ölçekli NİP (Nazım İmar Planı) planı hk. Şehir Planlama Müdürlüğü 2021/698 sayılı teklifinin Haziran ayı toplantılarında oylanarak kabul edileceği ön görülüyor.

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

#

Ataşehir İçerenköy Küçükbakkalköy İmar Planı Tekrar İBB Meclisi’nde” için 4 Yorum

 1. Yazıklar olsun : diyor ki:

  Bu görüşmede çıkmazsa oy yok size

 2. Zeynep : diyor ki:

  Sonuç nedir. Hiçbir yazı açıklama yok. Başka bahara mı kaldı

 3. çözüm ?? : diyor ki:

  hep aynı nakarat… anlat.. anlat..

 4. içerenköy : diyor ki:

  Hiçbir şey yapmadan her sene olduğu gibi tatile girdiler çok yoruldu !!! Yazıklar olsun size.İçerenköy imar İstanbul da deprem bekliyor!!!!