logo

Ataşehir Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş Göreve Başladı

471 mülki idare amirinin görev yeri değiştirildiği Cumhurbaşkanı kararıyla Ataşehir Kaymakamı olarak atanan İsmail Hakkı Ertaş, Zafer Karamehmetoğlu’ndan devraldığı görevine başladı.

Recep Kenan/itvhaber.com

İsmail Hakkı Ertaş Adana Vali Yardımcısı olarak görev yaparken Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile  Ataşehir İlçe Kaymakamlığı’na atanmıştı. Kaymakam İsmail Hakkı Ertaş, 2 Ekim tarihi itibarı ile Ataşehir İlçe Kaymakamı olarak görevine başladı.

ATAŞEHİR İLÇE KAYMAKAMI İSMAİL HAKKI ERTAŞ KİMDİR?

Ataşehir İlçe Kaymakamlığı’na atanan Adana Vali Yardımcısı İsmail Hakkı Ertaş 1971 yılında Kastamonu’da doğdu. İlk,orta ve lise öğrenimini Kastamonu’da tamamladıktan sonra 1989 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nü 1993 yılında bitirdi.

1996 yılının Aralık ayında İçişleri Bakanlığın’da Kastamonu Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı.Sırası ile Kastamonu’da il stajını,Ankara’da merkez stajını, İnebolu’da Kaymakam Refikliği stajını,Nevşehir’de teftiş stajını ve Folkestone (İngiltere) yurtdışı stajını bitirdi.İngiltere’den döndükten sonra Eskişehir’in Beylikova ilçesinde Kaymakam Vekilliği yaptı.Vekalet görevini takiben Milli Güvenlik Akademisini 46. dönem müdavimi olarak tamamladı. Bu arada Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde lisansüstü eğitimini bitirdi.

Daha sonra sırasıyla, İmranlı(Sivas) ,Tut (Adıyaman),Genç (Bingöl),İvrindi(Balıkesir) ,Yumurtalık (Adana) ilçelerinde kaymakamlık yaptı. 02.09.2014 Tarih ve 2014/1032 Sayılı kararname ile Adana Vali Yardımcılığı görevine atandı.

İngilizce bilen Ataşehir İlçe Kaymakam İsmail Hakkı ERTAŞ evli olup iki çocuk babasıdır.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
1752 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ