logo

Ataşehir Kurban Satış ve Kesim Yerlerinde Tedbirler Alındı

Ataşehir Kurban Satış ve Kesim Yerlerinde Tedbirler Alındı

Ataşehir’de Kurban Bayramı için koronavirüs salgını nedeniyle alınan önlemlerle hazırlanan kurban satış ve kesim yerleri Ferhatpaşa Mahallesi’nde sekiz noktada kuruldu.

Bu yıl Ataşehir’de Kurban Bayramı için hazırlanan kurban satış ve kesim yerleri Ferhatpaşa Mahallesi’nde sekiz noktada kuruldu.

Sekiz noktada, koronavirüs salgını nedeniyle alınan önlemler öncelik olarak belirlendi. 

Ataşehir Belediyesi Veteriner İşleri, Temizlik İşleri ve Zabıta müdürlükleri tarafından; denetim, kontrol, bilgilendirme, ilaçlama ve temizlik çalışmaları aralıksız olarak sürdürülecek.

Bayram boyunca hem satış ve kesim yerlerindeki esnaf hem de vatandaşlar; sosyal mesafe, maske, kişisel hijyen ve el yıkama gibi hususlarda denetlenip uyarılacak.

Pandemi kuralları haricinde de her yıl olduğu gibi, kurban satış ve kesim yerlerindeki hayvanların sağlık kontrolleri Ataşehir Belediyesi’nin Veteriner Hekimleri tarafından yapılacak.

Çevre ve halk sağlığını olumsuz etkileyecek görüntülerin oluşmaması ve gerekli hijyenik şartların sağlanması amacıyla yetkili tüm birimlerimiz görev başında olacak.

Salgın ve bulaşıcı hastalıklardan korunma amacıyla satış ve kesim yerleri bayram sonuna kadar düzenli olarak dezenfekte edilecek.

Küpe numaraları, hayvan sağlık raporları ve nakil belgeleri olmayan kurbanlıkların satışına  izin verilmeyecek, hastalık taşımasından şüphe edilen hayvanların muayeneleri de yapılacak.

Kurbanlık hayvandan ve etinden şüphelenildiğinde veya kurbanlık hayvanın kaçması durumunda Ataşehir Belediyesi’nin ekipleri ilgilenecek.

Belirlenen alanlar dışında kesim yapanlar, kurallara uymayan, satış kesim izni almadan kaçak satış ve kesim yapanlar hakkında da cezai işlem yapılacak.

Önemli uyarı:

Ataşehir Belediyesi’nin kesim işlemine yönelik bir uygulaması bulunmamaktadır.

Kesim için Kurban Hizmetleri Komisyonu tarafından kesim izni verilen yerlerde ücret karşılığı hizmet alınmaktadır.

Hayvan satış ve kesim noktalarında mutlaka sosyal mesafe kurallarına ve maske takma zorunluluğuna riayet edilmeli, el sıkışarak pazarlık edilmemelidir.

Hayvan kesim noktalarında; çok ortaklı kurban kesimleri için yalnız bir kişinin bulunması gerekmektedir.   

KURBAN SATIŞ VE KESİM YERLERİ:

YER ADI YER ADRESİ
İBB KURBAN SATIŞ VE KESİM YERİ İBB KURBAN SATIŞ VE KESİM YERİ 6457 – 6458
YEDPA SATIŞ VE KESİM YERİ 2/1032 PARSEL
FERHATPAŞA SATIŞ VE KESİM YERİ 1 (KARADENİZ TIR PARKI KARŞISI ) 3/1702-1703-1705-1712 PARSEL
FERHATPAŞA SATIŞ VE KESİM YERİ 2 (DANIŞ BETON YANI) 2 / 6544 PARSEL
FERHATPAŞA SATIŞ VE KESİM YERİ 3 (MNG ALTI) 3/1694 PARSEL
FERHATPAŞA SATIŞ VE KESİM YERİ 4 (KARADENİZ TIR PARKI) 2/1696 PARSEL
TEL ALTI MEVKİİ 26-2 PAFTA 15430 PARSEL
İNTERCTY PARKI 26-2 PAFTA 15430 PARSEL

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ