logo

ATAŞEHİR MECLİS TOPLANTISINDA GÜNDEM: TERÖR

Ataşehir Belediye Meclisi Temmuz toplantısında Sivas Katliamı, Ak Partili ilçe yöneticilerine terör saldırısı ve terör mağdurlarına yapılan insani yardımlar gündeme geldi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Ataşehir Belediye Meclisi 2. Seçim Dönemi, 4. Toplantı Yılı, Temmuz Ayı Toplantısı ilk birleşimi 03 Temmuz 2017 Pazartesi günü CHP’li Meclis Üyesi Meclis 2.Başkanvekili İnan Bektaş başkanlığında yapıldı.

BAŞSAĞLIĞI VE TAZİYE

Gündem dışı söz alan CHP ve AK Parti gurup başkanvekilleri İlhami Yılmaz ile Mustafa Cevat Arzık gurupları adına yakınlarını kaybeden Meclis 1. Başkanvekili Sadi Özata ile CHP’li Meclis Üyesi Fevzi Ağaçdalı’na ve yakınlarına baş sağlığı ve taziye, merhumlara da rahmet dileğini aktardılar.

HABERİN VİDEOSU TIKLAYINIZ

Meclis Temmuz ayı 1. Toplantısı

Recep Kenan paylaştı: 3 Temmuz 2017 Pazartesi

AK PARTİLİ YÖNETİCİLERE TERÖR SALDIRISI KINANDI

Ayrıca her iki gurup sözcüsü gündem dışı aldıkları sözle peş peşe Van Özalp ve Diyarbakır Lice ilçeleri Ak Parti yöneticilerine yapılan terör saldırılarını kınayıp, nereden kimden gelirse gelsin terörün her türlüsünü lanetleyerek, menfur saldırılarda hayatlarını kaybeden Ak Parti ilçe yöneticilerine rahmet, ailesine, yakınlarına ve Ak Parti camiasına taziye dileklerini ilettiler.

SİVAS MADIMAK KATLİAMCILARI KINANDI

2 Temmuz Sivas Katliamının 24’ncü yıldönümü nedeniyle yapılan açıklamalarda her katliamı yapanlar kınanırken hayatını kaybedenlere rahmet yakınlarına da sabır dilendi.

2 Temmuz’da Sivas’ta Madımak katliamında aydınlar otel görevlilerinin de aralarında olduğu 37 kişinin katledilişinin insanlık suçu olduğunun altını çizen CHP gurup Sözcüsü İlhami Yılmaz, katliamları yapanları kınadıklarını, katliamda hayatını kaybedenlere rahmet dilediklerini ifade etti.

SOKAK ÇAĞRISI ATAŞEHİRLİLERİN, TÜRKİYE’NİN TEPKİSİNİ ÇEKMİŞTİR

Van Özalp ve Diyarbakır Lice ilçe başkan yardımcılarının kalleşçe şehit edildiklerini, Sivas Madımak olaylarında katledilenleri saygıyla andıklarını, saldırıyı yapanları kınadıklarını ifade eden, Ak Parti gurup Sözcüsü Mustafa Cevat Arzık, hayatını kaybedenlere rahmet yakınlarına baş sağlığı dilediği konuşmasına, “Adalet yürüyüşü adı altında Ataşehir’in taşeron firmasında çalışan Şenay Günaydın’ın vatandaşları sokağa dökülmeleri ile ilgili çağrısı hem Ataşehirlilerin hem de Türkiye’nin tepkisini çekmiştir. Belediyemiz bu şahısla ilişkisinin olmadığını, 8 – 10 gün önce ilişkilerinin kesilmiş olduğunu, iş akdinin fesih edilmiş olsa dahi, CHP Ataşehir İlçe örgütüyle seçimde çalıştığı, bu yürüyüşle birlikte de Genel Başkana kadar ulaştığı bilinmekte. Belediyemizin yapmış olduğu açıklamalar Ataşehir halkını, bizleri tatminkar etmemiştir. Varsa belediyemizde terör sabıkalılarının temizlenmesini arz ediyoruz” şeklinde devam etti.

PERSONELLE İLGİLİ SAVCILIKTAN SİCİL KAYDI İSTENİR

Konu ile ilgili açıklama yapmak üzere söz alan Ataşehir Belediye Meclisi CHP Gurup Başkanvekili İlhami Yılmaz, taşeronda da olsa Belediyede çalışan personelle ilgili savcılıktan sicil kaydı istendiğini, kayıtlarında yer almayan vatandaşın terör bağlantılarının belediyece bilinmesinin mümkün olmadığını kaydederek; “Olaya savcılık el koymuş, vatandaşı tutuklamışlar. Olayın adalete intikali sağlanmış. Kamu çalışanları ile ilgili komisyon kuruldu. FETÖ ile ilişkilendirilmiş vatandaş varsa bilgi geliyor, bizler de gerekeni yapıyoruz. Sizde de var. Sizin içinizde yok mu? FETÖ’cü olup olmadığını bilmediğiniz yüzlerce, binlerce insan var” dedi.

YARDIM TIRLARINI MİT TIRLARI İLE ÖZDEŞLEŞTİRİLMEK İÇİN GAYRET SARF EDİLİYOR

Kobani ve Rojova’ya yapılan insani yardımla ilgili yapılan asılsız haberleri de hayretle takip ettiklerinin altını çizen İlhami yılmaz, yapılan insani yardımlarla ilgili meclisi ziyarete gelen Türkmenlerle birlikte fotoğraf çektirildiğini, fotoğrafta Ak Partili meclis üyelerinin de yer aldığını kaydederek sanki yardım tırlarının MİT tırları ile özdeşleştirilmek istendiğini, ellerinden gelen gayretin sarf edildiğini, bu yanlışın yapılmaması gerktiğini ifade etti.

OTURUM BAŞKANI 2.BAŞKANVEKİLİ İNAN BEKTAŞ

Gündem dışı konuşmaların tamamlanması üzerine oturum başkanı Ataşehir Belediye Meclisi 2.Başkanvekili İnan Bektaş, gündeme geçilmesi kararını açıkladı ve gündeme geçildi.

1 Başkanvekili Sadi Özata’nın il dışında olması nedeniyle oturum başkanlığının İnan Bektaş tarafından yapıldığı toplantı gündemde yer alan 6 ve gündeme alına ek 3 madde ile birlikte, gündemdeki 9 maddenin görüşmeleri başladı.

Yapılan görüşmelerde 6.maddenin gündemde kalması, diğer 8 maddenin ise ilgili komisyonlara gönderilmesi oylanarak karara bağlandı.

Oturuma başkanlık yapan Ataşehir Belediye Meclisi 2.Başkanvekili İnan Bektaş, gündemde görüşülecek başka madde kalmadığı gerekçesi ve 05 Temmuz Çarşamba Saat 17:00’da toplanmak üzere oturumu kapattı.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
1384 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

ATAŞEHİR MECLİS TOPLANTISINDA GÜNDEM: TERÖR” için 2 Yorum

  1. recep : diyor ki:

    ATAŞEHİR MECLİS TOPLANTISINDA GÜNDEM: TERÖR
    https://www.itvhaber.com/atasehir-meclis-toplantisinda-gundem-teror.html#.WVtp0fC8MoI.twitter
    #BelediyeMeclisi #TemmuzToplantısı #SivasKatliamı #AkParti #İlçeYöneticisi #TerörSaldırısı #TerörMağdurları #Ataşehir #İnsaniYardım #İnanBektaş #itvhaber