logo

Ataşehir’de 19 Mayıs Kutlaması Kapsamında Çelenk Sunma Töreni Gerçekleşti

Ataşehir’de 19 Mayıs Kutlaması Kapsamında Çelenk Sunma Töreni Gerçekleşti

Kurtuluş mücadelesinin başlangıcı Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nı başlatmak üzere 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basmasının 105. yıl dönümü Ataşehir’de kutlandı.

Recep Kenan / itvhaber.com

Kurtuluş mücadelesinin kahramanı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nı başlatmak üzere 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basmasının 105. yıl dönümü, Ataşehir’deki çeşitli etkinliklerle kutlandı.

15 Mayıs Çarşamba günü başlayan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nı da kapsayan “Gençlik Haftası” kutlama programı ile başladı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtına Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Ataşehir Belediyesi ve STK’lar tarafından çelenk sunumu gerçekleştirildi.

19 Mayıs günün Atatürk Anıtına çelenk sunma törenine Ataşehir Kaymakamlığı Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Özge Çankaya ile birlikte Ataşehir Belediye Başkanı Onursal Adıgüzel ve eşi Elif Duygu Övür Adıgüzel, CHP İstanbul Milletvekili Ali Gökçen, Cumhuriyet Baş Savcı Vekili Yücel Ertaş, Belediye Meclis 1. Başkanvekili Kaya Uluyılmaz, Birkan Birol Yılmaz ve Oğuz Kaya’nın aralarında olduğu başkan yardımcıları, belediye birim müdürleri ve kurum amirleri ile mahalle muhtarları katıldılar.

Resmi programa göre gerçekleşen çelenk sunumu sonrası “Halk Töreni”nde CHP ve Ak Parti’nin aralarında olduğu siyasi partiler, STK, dernek, oda ve kurum temsilcileri Atatürk Anıtına çelenk sunarak saygı ve minnetlerini ifade ettiler.

Paylaşın:
Etiketler: » » » »
#

SENDE YORUM YAZ