logo

ATAŞEHİR’DE 23 NİSAN TÖRENLERLE KUTLANDI

ATAŞEHİR’DE 23 NİSAN TÖRENLERLE KUTLANDI

23_nisan_toren (1)Tüm ülkeyle birlikte Ataşehir’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm ülkeyle birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen törenlerle kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm ülkeyle birlikte Ataşehir’de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile birlikte düzenledikleri iki ayrı törenle kutlandı.

Ataşehir’de ilk resmi tören Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk konulması ile başladı. Resmi tören İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican’ın Atatürk Anıtı’na çelenk sunması ile sona erdi. Resmi törenin tamamlanmasından sonra STK ve siyasi parti temsilcileri alternatif tören çelenklerini Atatürk Anıtı’na sundular.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ikinci bölümü Zübeyde Hanım Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü Konferans Salonunda gerçekleşti.

23_nisan_toren (3)Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican’ın ev sahipliğinde Zübeyde Hanım Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü Konferans Salonunda gerçekleşen törene;  Ataşehir Kaymakamı Zafer karamehmetoğlu, Ataşehir Belediye başkan yardımcıları İlhami Yılmaz, Garnizon Komutanı İkmal  Albay Mustafa Balcı, İlçe Emniyet Müdürü Oğuz Kaan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Orhan Kuzu, AK Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av.M.Naim Yağcı ve yönetim kurulu üyeleri, Eğitim Derneği Başkanı İsmail Dağ, veliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra günün anlamı ve önemi üzerine konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican; “Cumhuriyetimizin ve demokrasinin temellerinin atıldığı, Türk milletinin tarihinin önemli dönüm noktalarından biri olan TBMM’nin açılışının 96.Yıldönümünü sevinç ve gururla kutluyoruz.  23 Nisan 1920 Egemenliğinin Kayıtsız Şartsız milletin olduğu ilkesinin tarihe not düşüldüğü gündür” diye konuştu.

Bilican; “Büyük Önder Atatürk’ün TBMM’sinin açılmış olduğu günü çocuklara armağan etmesiyle, onlara duyduğu güveni, sevgiyi ve inancı ifade etmiştir.  Çocuklarımızda bu değerli armağanı kendi aralarında ve değişik ülkelerden gelen kardeşleri ile paylaşıp çoğaltıyorlar. Yarınların kardeşlik, sevgi ve dostluk bağlarını ilmik ilmik örüyorlar” şeklinde konuştu.

Bilican konuşmasına şöyle devam etti: “ Bu yıl 6.sını düzenlediğimiz Uluslar arası 23 Nisan Çocuk festivali davetimize Almanya, Arnavutluk ve Kırgızistan’dan katılan misafirlerimize en içten şükranlarımı sunuyorum. Katkı sunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Ataşehir Belediyesine teşekkür ediyorum.”

Bilican, konuşmasının sonunda Gazi Mustafa kemal ve Silah arkadaşlarını şükranla anarak; “Sevginin, kardeşliğin, hoşgörünün ve barışın hâkim olduğu bir dünyada el ele yaşamak ümidiyle; hepimizin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun” dedi.

Konuşmalardan sonra Almanya, Kırgızistan ve Arnavutluk’tan gelen çocukların gösteri beğeniyle izlendi.

Minik öğrencileri Halk oyunları gösterileri, piyano resitali ve şiir dinletisinden sonra misafir öğrenci temsilcilerine ve organizasyonda görev alan hocalara plaket verildi.

Ataşehir Belediyesi tarafından, 23 Nisan Ulusal Egemenlik  kros yarışmalarında dereceye giren öğrencilere verilen ödüller protokol tarafından takdim edildi.

23_nisan_toren (2)

Plaket takdiminden sonra konuşan Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu;  “ Çocuklarımızın gözlerindeki ışıltı, sevgi, mutluluk inşallah bu ülkenin geleceğini aydınlatacaktır. Etkinlikleri ile renk kattılar. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Nice 23 Nisan’lara barış, huzur ve mutluluk içerisinde buluşalım” dedi.

Tören; etkinlikte görev alan öğretmen, öğrenci ve protokolün birlikte hatıra fotoğrafı çekmesi ile sona erdi.

Kaynak: İstanbulumGazetesi/Ali Bal

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ