logo

Ataşehir’de 25 Bin Çocuğa Hayvan Sevgisi Anlatılacak

Ataşehir’de 25 Bin Çocuğa Hayvan Sevgisi Anlatılacak

25_bin_cocuk_hayvan_egitimAtaşehir Belediyesi, Sivil toplum kuruluşları ile el ele vererek ilçedeki 47 ilkokulda toplam 25 bin öğrenciye hayvan sevgisini öğretecek.

Daha bilinçli, duyarlı ve sevgi dolu bireylerden oluşan bir toplum yaratmanın,  dünyaya umutla bakan çocukların empati ve hoşgörü duygularının geliştirilmesinden geçtiği fikriyle hareket eden Ataşehir Belediyesi, hayvanların sevgi yoluyla korunması ve hayvan haklarının savunulmasını temel insani değerlerimizin başında görüyor.

Bu kapsamda ilköğretim öğrencilerine hayvan sevgisini aşılamak, tüm canlıların yaşama hakkına sahip olduğu bilincini yerleştirmek, doğa ve yaşam dostu birer birey olmalarına destek olmak amacıyla Ataşehir’deki 47 İlköğretim okulunda hayvan sevgisi konulu seminer düzenlenecek.

“Birlikte koruyup, Birlikte sevelim’’ sloganıyla hazırlanan bu proje kapsamında toplam 25.000 öğrenciye hayvan sevgisi anlatılacak.

Ataşehir Belediyesi, İstanbul Veteriner Hekimler Odası, Ataşehir Kent Konseyi, Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP), Beşiktaş’ın taraftar grubu Çarşı ile Çevre ve Sokak Hayvanları Derneği Ataşehir Temsilciliği’nin ortak yürüttüğü proje 23 Mart’ta hayata geçecek.

Eğitim kapsamında; hayvan sevgisi ve onların yaşam hakkı, hayvanlara nasıl davranılması gerektiği, hayvanların sağlık ve bakımı, hayvan sahiplenilmesi gibi konular ana başlıkları oluşturacak.

Eğitime katılan çocuklara “köpeklerle güvenli iletişim” boyama kitapçığı ve sahipsiz hayvanlar adına çocuklara yazılan maket mektup ve stickerlar dağıtılacak. Ayrıca Ataşehir Belediyesi dostluk maması çocuklarla birlikte can dostlarımıza ulaştırılacak.

25_bin_cocuk_hayvan_egitim_6

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ