logo

ATAŞEHİR’DE ‘AKIL VE ZEKA OYUNLARI SINIFI’ AÇILDI

ATAŞEHİR’DE ‘AKIL VE ZEKA OYUNLARI SINIFI’ AÇILDI

kadriye_faik_koparan (0)MEB’e Bağlı Ataşehir Kadriye Faik Koparan İlkokulu’nda düzenlenen törenle “Fotoğraf Sergisi“ ile birlikte “Akıl ve Zeka Oyunları Sınıfı”nın açılışı yapıldı.

Recep Kenan/itvhaber.com

Yaşar Yumak’ın müdürlüğü yaptığı Ataşehir Kadriye Faik Koparan İlkokulu’nda çocukların zihinsel aktivitelerini geliştirmek için içinde birçok zekâ oyunun bulunduğu Akıl ve Zekâ Oyunları Sınıfı’n açılışı yapıldı.

Öğrencilerinin el becerileri ve zihinlerini geliştirmelerini amaçladıklarını kaydeden Yaşar Yumak; “Akıl ve Zekâ Oyunları Sınıfı” ile ilgili olarak şunları söyledi; “  Biz eğitimi çok yönlü olarak düşünüyoruz. Artık çocuklarımızın matematiksel işin ötesinde el becerilerini ve zihinlerini geliştirsinler istedik. Bu anlamda zihinleri geliştirecek çeşitli materyaller oluşturduk ve sınıfı da o ortama uygun şekilde tasarladık.”

Çocukların teknoloji bağımlılığına dikkat çekerek bu durumun çocukların gelişimlerini olumsuz etkilediğini ifade eden Kaymakam Zafer Karamehmetoğlu, “Akıl ve Zekâ Oyunları Sınıfı” açılışı ile ilgili; “Gerçekten elektronikten uzak, insan zekâsını geliştirmesi açısında önemlidir” dedi.

İlköğretim okullarında yaygınlaştırılması planlanan Akıl ve Zekâ Oyunları Sınıfı’yla öğrenciler okulda ve günlük hayatta karşılarına çıkacak; görsel algı, fiziksel beceri ve denge, üretkenlik, düşünme becerileri konularında eğitim alacaklar. Özel sınıftaki her oyun çocukta farklı bir yeteneğin gelişmesi yada  ortaya çıkması için uzmanlar tarafından hazırlanıyor, öğrenciler rehber öğretmenleri gözetiminde oyunları oynuyorlar.

Akıl ve Zekâ Oyunları Sınıfı’nda; ağlıklı zeka gelişimleri, üç boyutlu analitik düşünme yetenekleri artırılarak, öğrencilerin problem çözme yeteneklerinin geliştirilmesi hedeflenirken; öğrenciler ezber yerine mantık kullanmayı öğrenecekler.

Etiketler: » » » » » »
Share
431 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ